Biżuteria to zawsze doskonały podarunek dla kogoś bliskiego, na wiele okazji. Jeżeli wykonana jest samodzielnie, jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Wbrew pozorom stworzenie samodzielnie biżuterii nie jest takie trudne. Tylko jak tego dokonać mając do dyspozycji jeden z bardziej uniwersalnych i lubianych materiałów biżuteryjnych, czyli srebro?

Zakup potrzebnych materiałów

Choć w sklepach nie brakuje gotowych zestawów biżuterii, coraz więcej osób, chcąc podarować komuś spersonalizowany prezent, decyduje się na samodzielnie wykonanie bransoletki czy naszyjnika.

Biżuteria srebrna handmade wbrew pozorom nie jest skomplikowana w samodzielnym wykonaniu — w tym przypadku najważniejsze jest to, by sięgnąć po odpowiednie półfabrykaty, dzięki którym można w łatwy sposób stworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne zestawy biżuterii dopasowane do indywidualnych potrzeb osoby obdarowanej. Wybór prefabrykatów jest naprawdę duży, co sprawia, że różnorodna biżuteria handmade ze srebra będzie łatwiejsza w wykonaniu, może być również wyjątkowo oryginalna i niepowtarzalna, taka, którą ciężko byłoby znaleźć.

Srebro jest materiałem znacznie tańszym od złota, a przy tym bardzo klasycznym i uniwersalnym, lubianym w biżuterii przez wiele osób. Z tego też względu jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym tworzeniem biżuterii. Zakup srebrnych półfabrykatów nie zrujnuje ich portfela, a przy okazji stworzą wyjątkową biżuterię będącą niezapominanym podarunkiem od serca.

Narzędzia potrzebne do samodzielnego wykonania biżuterii

Biżuteria handmade ze srebra wymaga nie tylko zakupu odpowiednich gotowych elementów i półfabrykatów, z których powstaną wymarzone kolczyki, wisiorek czy bransoletka. Aby samodzielnie wykonać biżuterię, potrzebne są też odpowiednie narzędzia. Niezależnie od tego, z jakiego materiału wykonywana jest biżuteria, zawsze niezbędne będą szczypce wielofunkcyjne, przy pomocy których można nie tylko przytrzymywać niewielkie elementy, ale również wykonywać oczka z drutu czy spiralnej. W większości przypadków idealnie będą się sprawdzały tzw. szczypce bociany, z płaską, gładką albo rowkowaną wewnętrzną stroną.

Biżuteria srebrna handmade wymaga zastosowania dobrych narzędzi tnących, które będą ostre i precyzyjne. Warto wybierać szczypce tnące i nożyczki specjalnie przeznaczone do wykonywania prac jubilerskich.
W wykonywaniu biżuterii pomocna będzie również pęseta (bardziej precyzyjna niż szczypce), warto mieć również różnego rodzaju igły czy szydełka, pomocne, gdy srebrna biżuteria ma zostać wzbogacona o dodatkowe elementy np. koraliki.
Warto mieć na wyposażeniu również niewielki, precyzyjny młotek jubilerski, piłkę jubilerską (najlepsza będzie ta z wymiennymi ostrzami), naparstki, specjalne otwieracze do kółeczek, profesjonalne narzędzia do prostowania czy reamery do regulowania dziurek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here