Gdzie kupić profesjonalne narzędzia i sprzęt warsztatowy?

0
1471

Gdzie fachowcy kupują narzędzia i sprzęt warsztatowy? Według wyników badań przeprowadzonych przez Instytut Keralla Research, większość profesjonalistów poszukuje i dokonuje zakupów części, narzędzi i niezbędnego sprzętu przez Internet. Nowoczesny kanał informacyjno-sprzedażowy jakim jest Internet z każdym rokiem rośnie w siłę. W zależności od narzędzia komunikacji, jest on szybszy lub nieco wolniejszy, ale i tak wciąż popularniejszy niż tradycyjny kanał.

Najwięcej osób pozyskuje informacje o narzędziach i sprzęcie warsztatowym poprzez wyszukiwarkę internetową (nieco ponad 82%), strony producentów (ok. 73%), portale mediów branżowych (58%), strony e-sklepów i social media (powyżej 57%) oraz fora internetowe (55%) i newsletter (43,6%). Tradycyjne kanały stanowią przede wszystkim specjalistyczne sklepy stacjonarne, hurtownie, prasa branżowa, szkolenia, pokazy elektronarzędzi oraz targi.

Marketplace branży automotive

Analizując powyższe zestawienie, dobrym miejscem gdzie można kupić profesjonalne narzędzia i sprzęt warsztatowy jest marketplace branży automotive. Jest to bowiem połączenie metody tradycyjnej z nowoczesną – Internetową. Pierwszym i jedynym marketplace branży automotive w Polsce jest platforma WOOPauto funkcjonująca pod adresem domenowym: woopauto.com

WOOPauto, jak zostało to podkreślone powyżej, łączy obie metody komunikacji. Choć na pierwszy rzut oka wygląda jak internetowy sklep motoryzacyjny to w rzeczywistości jest nieco inaczej. Pierwszą różnicę stanowi fakt, iż właściciel platformy WOOPauto fizycznie nie sprzedaje żadnych produktów. Części, narzędzia i sprzęt warsztatowy sprzedają samodzielnie producenci, dystrybutorzy i główni importerzy. W ten sposób ograniczona jest liczba pośredników sprzedaży, dzięki czemu towar można kupić znacznie taniej niż w tradycyjnym sklepie specjalistycznym lub innych sklepach internetowych.

Drugą główną różnicę stanowi obowiązek rejestracji zarówno po stronie sprzedającego (co zrozumiałe), jak i po stronie kupującego. Co równie istotne, rejestracji mogą dokonać wyłącznie zarejestrowane i czynne podmioty gospodarcze. Każdorazowo użytkownik musi przejść proces dwuetapowej weryfikacji, dzięki czemu zarówno sprzedający, jak i kupujący, mają zagwarantowane bezpieczeństwo dokonywanych transakcji.

Marketplace WOOPauto działa w sferze B2B (business-to-business). Użytkownikami dokonującymi zakupów na platformie woopauto.com są bowiem najczęściej szeroko pojęci przedstawiciele branży warsztatów samochodowych: mechanicy, serwisanci klimatyzacji, wulkanizatorzy, lakiernicy i inni. Korzystanie z WOOP’a umożliwia im wyposażenie warsztatu w sposób kompleksowy. Mogą więc nie tylko zakupić niezbędne elektonarzędzia, tradycyjne narzędzia, normalia (śrubki, nakrętki, bezpieczniki, podkładki, uszczelki, węże, itd.), ale również sprzęt (podnośniki, wyciągarki, podpory, prasy, obrabiarki), narzędzia diagnostyczne, a nawet meble warsztatowe.

Dla osób wahających się nad decyzją gdzie kupić profesjonalne narzędzia i sprzęt warsztatowy cenna powinna być wskazówka, iż w przypadku chęci złożenia większego zamówienia, możliwe jest zorganizowane tzw. konkursu ofert. Wówczas możliwe jest uzyskanie jeszcze atrakcyjniejszej oferty cenowej. Z opcji tej bardzo chętnie korzystają nowe warsztaty samochodowe, które kompleksowo wyposażają stanowiska pracy oraz warsztaty na bieżąco świadczące swoje usługi. Różni ich jedynie wybór asortymentu, bowiem ci z drugiej grupy zwykle na bieżąco zamawiają większe ilości części zamiennych do pojazdów mechanicznych.

Teoria a praktyka

Dobrą praktyką jest wcześniejsze rozeznanie rynku względem cen i dostępności części, narzędzi i sprzętu warsztatowego, a następnie odwiedzenie platformy WOOPauto. Z pewnością na każdego użytkownika czeka miła niespodzianka.

Doświadczeni profesjonaliści zwykle pomijają przeglądanie ofert na innych stronach i bezpośrednio wchodzą na woopauto.com aby dokonać zamówienia sprzętu i części, których potrzebują. Wiedzą doskonale, że taniej nie znajdą ich nigdzie indziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here