Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce nie należy do najłatwiejszych. Ciągle zmieniające się przepisy, trudne w zrozumieniu treści ustaw i rozporządzeń, często mało intuicyjne druki urzędowe oraz mało przejrzyste strony internetowe Urzędu Skarbowego i ZUSu to zaledwie fragment tego, z czym na co dzień musi mierzyć się polski przedsiębiorca.

Sytuacja ta nie dotyczy tylko i wyłącznie kwestii administracyjnych firmy. W dużej mierze może dotyczyć również spraw związanych z księgowością. Od rozliczania podatków, przez przesyłanie deklaracji podatkowych (np. VAT-7) i JPK VAT, aż po kontrole skarbowe. Nie wspominając już o kwestii sprawdzania i analizowania działań podejmowanych przez konkurencję, wdrażania nowych i udoskonalania obecnie oferowanych produktów i usług oraz podejmowania działań ukierunkowanych na pozyskiwanie nowych i utrzymywanie obecnych klientów, czyli marketingu.

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej, czy to w Promnicach, czy w każdej innej miejscowości, pracy niezwiązanej bezpośrednio z realizacją usług lub sprzedażą produktów, jest naprawdę dużo. Przedsiębiorcy jednak mogą siebie odciążyć i skorzystać z outsourcingu usług, np. księgowości firmy. To jedno z najpopularniejszych i powszechnie stosowanych rozwiązań, a jednocześnie często bardzo korzystne finansowo.

Korzystanie z usług biura rachunkowego

Korzystanie z usług biura rachunkowego pozwala nie tylko na zwiększenie mocy przerobowych przedsiębiorcy, ale również na ograniczenie kosztów związanych z prowadzeniem działalności poprzez stosowanie ulg podatkowych i kreatywną księgowość, jak również zmniejszenie ryzyka popełnienia błędu w rozliczeniach i możliwości nałożenia kary finansowej przez Urząd Skarbowy.

Doświadczona księgowa legitymująca się świadectwem kwalifikacyjnym potwierdzającym spełnienie wymogów kwalifikacyjnych określonych dla osób prowadzących usługowo księgi rachunkowe to skarb. Jest to osoba, która posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie i umiejętności księgowe niezbędne do obsługi księgowej każdego rodzaju przedsiębiorstwa.

W przypadku korzystania z outsourcingu usług księgowych przedsiębiorca zyskuje nie tylko bezpieczeństwo finansowe (na wypadek błędu, każde biuro rachunkowe musi obligatoryjnie posiadać wykupione ubezpieczenie OC), ale również większą pewność, że w sytuacji kryzysowej nie zostanie „na lodzie”. Taka sytuacja mogłaby mieć miejsce w przypadku zatrudniania księgowej na etat. Zwolnienie lekarskie lub wyjazd na urlop sprawia, że firma pozostaje bez obsługi księgowej i często również kadrowo-płacowej. Jest to zaledwie jeden z podstawowych przykładów, a jednocześnie bardzo często występujący. Taka sytuacja może doprowadzić do przykrych konsekwencji (np. płacenia kar odsetkowych za spóźnienie w płatności faktur, a w skrajnym przypadku nawet do zerwania współpracy z intratnym klientem).

Biuro rachunkowe w Poznaniu

Dlaczego zamiast biura rachunkowego z Promnic warto zatrudnić biuro rachunkowe w Poznaniu? Argumentów jest wiele, ale najistotniejszym jest fakt posiadania wyżej wspomnianego świadectwa kwalifikacyjnego.

Wśród innych argumentów przemawiających za wyborem biura rachunkowego z Poznania są między innymi:

  • możliwie dużo większe doświadczenie w obsłudze firm z różnych branży;
  • potencjalnie wyższy poziom jakości obsługi klientów, w tym dostępności;
  • inne standardy i możliwości komunikacji.

W jaki sposób można znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe spoza Promnic? Są dwa sposoby:

  1. wpisać w wyszukiwarkę: biuro rachunkowe Poznań i wybierać spośród wielu stron biur rachunkowych;
  2. zdecydować się na sprawdzone i powszechnie polecane biuro rachunkowe.

W przypadku Poznania takim biurem jest m.in. AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska. Istnieje na rynku usług księgowych już od ponad 20 lat, świadcząc profesjonalne usługi księgowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jego właścicielka – Anna Klupczyńska, to doświadczona księgowa w mieście Poznań, posiadająca świadectwo kwalifikacyjne Ministra Finansów. Jest osobą profesjonalną, konkretną, rzetelnie i w terminie realizującą zlecone usługi księgowe.

Najlepszym tego świadectwem jest fakt, iż myśląc pełna księgowość w Poznaniu lub podatkowe księgi przychodów i rozchodów w Poznaniu, wielu poznańskich przedsiębiorców ma na myśli biuro rachunkowe prowadzone przez panią Annę Klupczyńską.

Z AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska istnieje możliwość kontaktu w następujący sposób:

  1. osobiście: ul. Wojciecha Bogusławskiego 30/5, 60-214 Poznań
  2. telefonicznie: +48 601 781 634
  3. mailowo: e-mail: kontakt@biurorachunkowe-poznan.eu
  4. poprzez formularz na stronie: www.biurorachunkowe-poznan.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here