Na siłownię, na rower, do biegania, na rolki – sportowe słuchawki umilą każdą aktywność fizyczną. Rodzaj uprawianego sportu nie ma znaczenia – odpowiedni model powinien być wytrzymały, lekki, solidnie wykonany i zapewniać świetne brzmienie. Podpowiadamy, jakie słuchawki do biegania czy na rower wybrać.

Gadżet nie tylko dla sportowców

Dobrej jakości słuchawki to gadżet nie tylko dla sportowców, ale właśnie ta grupa ma szczególne wymagania – odpowiedni model pozwoli czerpać radość z muzyki, ułatwi koncentrację i doda motywacji podczas aktywności fizycznej. Słuchawki muzyczne nie są jednak dobre do uprawiania sportu, dlatego trzeba znaleźć dobre słuchawki dla biegaczy czy na siłownię. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dla miłośników aktywnego wypoczynku i spędzania czasu – również spacerów czy nordic walkingu.

Słuchawki na siłownię – trening w rytmie ulubionej muzyki

Rodzaj słuchawek – bezprzewodowe i przewodowe. Oba typy słuchawek mają swoje plusy. Bezprzewodowe słuchawki do biegania zapewnią dużą swobodę ruchów, ale gorszą jakość dźwięku. Trzeba się z tym pogodzić albo wybrać model z wyższej półki. Znaczenie ma też długość pracy na jednym ładowaniu oraz zasięg – przyjmuje się, że powinien on wynosić co najmniej 5 metrów.

Z kolei przewodowe warto wybrać ze względu na lepszą jakość dźwięku, głębokie czyste brzmienie, lekkość, niższe zużycie energii, podłączenie przez wtyczkę Mini-Jack i ciągłość użytkowania – nie grozi nam nagłe rozładowanie się baterii, co może irytować podczas treningu.

Brzmienie. Jakość dźwięku to kolejne ważne kryterium. Nienaturalne i źle wyważone brzmienie męczy słuch, a nawet może przyczynić się do jego uszkodzenia. Dźwięk powinien być głęboki, pełny i czysty. Warto przetestować kilka modeli, gdyż nie ma jednoznacznie najlepszego gadżetu – każdy może wybrać inne słuchawki na rower, rolki czy do biegania jako idealne dla siebie.

Komfort. Słuchawki na siłownię, rower czy do biegania muszą też być wygodne – bardzo ważna jest w ich przypadku ergonomia użytkowania. Nie mogą wypadać z uszu ani zsuwać się z głowy podczas uprawiania aktywności fizycznej. Jako słuchawki dla biegaczy najchętniej wybierane są modele douszne i dokanałowe, gdyż dobrze chronią przed odgłosami z zewnątrz i lepiej się trzymają. Poza tym są lekkie i wygodne.

Solidne wykonanie, trwałość i wytrzymałość. Skoro mają to być słuchawki dla biegaczy lub na rower, muszą być także solidnie wykonane i wytrzymałe. Powinny być odporne na wilgoć i pot, a także odporne na ew. upadki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here