Wygodne łóżko, praktyczne biurko, pojemna szafa, stylowa biała komoda dla dziecka – oto kilka niezbędnych elementów wyposażenia pokoju dla dziecka. Powinien być praktyczny i wygodny, a także przytulny. Przygotowaliśmy garść porad dla rodziców, którzy stają przed takim wyzwaniem. 

Meble dla dzieci – praktyczne i bezpieczne

Małe dziecko ciekawi wszystko – dopiero poznaje świat i zbiera doświadczenia, zaczynając od najbliższego otoczenia. W praktyce oznacza to, że musisz zadbać w szczególności o mieszkanie i jego pokój. Aranżując przestrzeń, bądź kreatywny i pomysłowy, ale przede wszystkim miej na uwadze bezpieczeństwo malucha.

Meble dla dzieci inspirowane światem bajek

Meble dla dzieci muszą być nie tylko stylowe lub designerskie, ale też funkcjonalne i mieć odpowiednie certyfikaty i zabezpieczenia. To powinien być priorytet podczas wyboru. Jednak każdy maluch stawia na design i lubi niebanalne rozwiązania – jednym z jego marzeń jest pokój jak z bajki lub chociaż inspirowany ulubionymi postaciami.

Wasze potrzeby nie muszą się wykluczać – dostępne są meble dla dzieci ozdobione kolorowymi naklejkami lub nadrukami. Biała komoda dla dziecka będzie wyglądać piękniej z motywem serca, a łóżko w kształcie sportowego auta to wybór idealny dla chłopca. Takie umeblowanie ucieszy każdego malucha!

Najważniejsze elementy wyposażenia

Niezbędne meble dla dziecka to między innymi biurko i fotel, łóżko, pojemna komoda, regał, a także szafa. Powinny być solidnie wykonane, bezpiecznie, z odpowiednich materiałów. Ważne też, aby miały zaokrąglone krawędzie i inne zabezpieczenia.

Komoda. Idealna na pościel, ubrania, koce i inne akcesoria. Szara czy biała komoda dla dziecka jest niezbędna, gdyż nie wszystkie przedmioty zmieszczą się w szafie. Zwykle chowamy tu akcesoria, które nie są potrzebne każdego dnia, ale ogólnie są niezbędne. Jej kolory powinny być uniwersalne, pasujące do innych mebli.

Regał. Zmieszczą się w nich różne akcesoria – m.in. książki, gry planszowe, zestawy puzzli, maskotki. Regał powinien mieć wysokość odpowiednią dla dziecka, aby mogło ono sięgać po różne przedmioty. Mebel ten pomoże też zadbać o porządek.

Łóżko. Komfortowe i funkcjonalne zapewnią odpoczynek. Do wyboru są najróżniejsze modele – z różnych materiałów, w różnych rozmiarach i wysokościach, z barierką zabezpieczającą, dodatkowym schowkiem itd. Równie ważny jest dobór odpowiedniego materaca.

Biurko. Wybierz solidnie wykonane, odpowiednie do nauki oraz rozrywki. Jednym z niezbędnych dodatków jest także wygodny fotel – taki zestaw pozwoli zadbać o kręgosłup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here