W każdym biurze niezależnie od specyfiki branży przyda się niszczarka, jest ona wręcz niezbędnym elementem wyposażenia, bo pozwala na pozbycie się dokumentów zawierających poufne dane w sposób bezpieczny i szybki. Nie trzeba martwić się o to, że zostaną one ujrzane przez osoby do tego nieupoważnione. W niniejszym artykule podpowiemy Państwu na co zwrócić uwagę przy zakupie niszczarki.

Niszczarki zmniejszają objętość makulatury, ułatwiają zachowanie porządku w przestrzeni biurowej. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, dzięki czemu każda firma dopasuje model urządzenia do swoich potrzeb i preferencji.

Jaką niszczarkę wybrać? Czym kierować się przy zakupie?

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje niszczarek: tnące w paski lub na ścinki. Jeśli firmie zależy na tym, aby wyeliminować ryzyko odczytania treści znajdującej się w wyrzucanych dokumentach, to powinna wybrać drugi rodzaj urządzenia. Jeżeli niszczarka ma być intensywnie użytkowana, to trzeba kupić wysokowydajny sprzęt o większych gabarytach, model biznesowy. Należy też sprawdzić, co dokładnie niszczy urządzenie: papier, folie do rzutników, karty kredytowe, laminowane dokumenty, płyty CD/DVD, spinacze, zszywki. Kupując niszczarkę, należy zastanowić się nad optymalną pojemnością jej kosza. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym musi być większa. Bardzo ważnym parametrem jest stopień poufności niszczarki. Urządzenie o najniższej klasie P-1 ma zastosowanie w przypadku mało ważnych dokumentów. Jeśli zawierają one ściśle tajne informacje, to należy wybrać niszczarkę z oznaczeniem P-7.

Wybierając niszczarkę, należy mieć na uwadze jej wydajność, czyli czas potrzebny do zniszczenia konkretnej liczby kartek. Nie bez znaczenia jest także poziom hałasu generowanego przez niszczarkę. Powinna być ona jak najcichsza, aby nie przyczyniła się do obniżenia efektywności pracowników. Sprawdzić należy również dostępne funkcje: automatyczny start/stop, rewers, samoczynne wyłączanie po zdjęciu głowicy, czujnik wypełnienia pojemnika, kółka w podstawie, czujnik dotyku. Przy wyborze niszczarki powinno się mieć na uwadze także producenta. Najlepiej będzie wybrać urządzenie renomowanej marki, co przekłada się na jego jakość i niezawodność. Oto przykładowe polecane niszczarki: FELLOWES Automax 200C, HP ONESHRED 10MC, WALLNER AF 160 C4, LEITZ IQ Protect Premium czy REXEL Secure S5.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/promnice.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here