Podczas tworzenia stylizacji powinnaś trzymać się podstawowych zasad związanych z łączeniem kolorów. Pewne odcienie po prostu ze sobą nie współgrają. Zestawiając zimną zieleń z jaskrawą żółcią, uzyskujesz odwrotny efekt do zamierzonego, bo zaczynasz wyglądać tandetnie i głupio.

Jeszcze trudniejszym kolorem do ogrania jest jednak róż

Może kojarzyć się z dziewczęcością i delikatnością, ale gdy pojawia się w niewłaściwych dla niego zestawieniach, przypomina coś dziecinnego, czego nigdy w życiu nie chciałabyś na siebie ubrać. jaki kolor pasuje do różowego? Wiele jest takich barw, które mogą pięknie go wyeksponować, jednocześnie nie doprowadzając do przesady w całej stylizacji. Z różem należy obchodzić się delikatnie. Tak naprawdę im mniej, tym lepiej – tę zasadę wbij sobie do głowy i zawsze się jej trzymaj.

jaki kolor pasuje do różowego

Róż występuje w wielu zróżnicowanych odcieniach. Jeżeli więc zdecydowałaś się na ten imitujący barwę gumy balonowej dla dzieci, musisz go nieco stłumić i załagodzić jego dziecinny, wręcz infantylny wizerunek. A który kolor słynie ze swojej mocy i powagi? Oczywiście czerń, która tak naprawdę jest w stanie połączyć się z każdym odcieniem różu. Jak stworzyć atrakcyjną stylizację przy pomocy tych dwóch kontrastujących ze sobą barw?

Najpierw zdecyduj się na sukienkę w kolorze gumy balonowej, np. zwiewną kreację do kolan z dłuższym rękawkiem, a potem uzupełnij ją czarnymi dodatkami – przeciwsłonecznymi okularami, solidnymi botkami oraz czarną kopertówką. Tak samo dobry efekt wizualny zapewni ci połączenie delikatnego różowego sweterka ze spodniami wykonanymi z ciemnego dżinsu. To dość bezpieczne zestawienie. Nie ma takiej opcji, abyś wyglądała w nim kiczowato czy śmiesznie.

Czy jednak duet czerni i różu nie jest dla ciebie zbyt nudny? To taki pospolity i standardowy wybór, czyli coś, na co zawsze decydują się te kobiety, które mają znikome pojęcie o modzie albo boją się bardziej zaszaleć. Ty możesz się odważyć. Wyjść poza standardowe schematy i podkreślić różowy odcień jeszcze bardziej, łącząc go z soczystą i kojarzącą się z radością żółcią. Oba te odcienie niosą ze sobą wiele pozytywnych emocji.

Już na sam widok tego duetu uśmiech pojawi się na twojej twarzy i nie będzie schodzić z niej aż do samego wieczora, naładowując cię dobrą energią. Pamiętaj jednak, że gdy łączysz ze sobą dwa mocne kolory, musisz wcześniej ustalić, który z nich odegra w stylizacji pierwsze skrzypce. A skoro mówimy o różu, niech będzie to róż. Wybierz zatem długą spódnicę o tym odcieniu i połącz ją z kanarkowym sweterkiem oraz beżowymi botkami – efekt będzie zniewalający!

jaki kolor do różowego

Pastelowe odcienie różu, wpadające delikatnie w zimne tony, dużo lepiej jednak czują się w towarzystwie podobnych do nich kolorów. Nie powinnaś ich z niczym kontrastować. Nie powinnaś zakładać do nich nawet dodatków w mocnych kolorach, które do pastelowych ubrań po prostu nie pasują, zwłaszcza gdy mowa o różu. Ten o chłodnych tonach dużo lepiej skomponuje się z równie przygaszonymi barwami, czyli przede wszystkim z szarością oraz beżem. Sama zdecyduj, które połączenie lepiej trafia w twój gust. Ustal też, czy chcesz, aby stylizacja została zdominowana przez róż czy może jednak inny kolor. Możesz też jeszcze bardziej ją urozmaicić, uzupełniając podstawowe elementy garderoby dużą i wyrazistą biżuterią. Jej moc będzie kryć się w formie i rozmiarze. Kolor dodatków w takich stylizacjach powinien być bowiem dość klasyczny – najlepiej srebrny, ewentualnie złoty.

Teraz wiesz, jaki kolor pasuje do różowego i jesteś w stanie przygotować przynajmniej kilka zróżnicowanych stylizacji przy wykorzystaniu tej dziewczęcej barwy. Zacznij już teraz. Przestań nosić się na czarno i szaro, wtapiając się w smutną aurę zimowych dni, a zamiast tego zacznij się ożywiać mocnymi kolorami, które zawsze będą dodawać ci energii. W takich radosnych i wesołych stylizacjach sama na pewno od razu poczujesz się lepiej. Zyskasz świetne samopoczucie i mnóstwo motywacji do tego, by krok po kroku realizować kolejne punkty ze swojego planu dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here