W każdej pięknie urządzonej kuchni powinien znajdować zlew, który to nie tylko spełnia rolę praktyczną, lecz także jest ozdobą tego pomieszczenia. Dziś zlewozmywaki wykonane z żeliwa powoli odchodzą do lamusa, a zastępują je nowoczesne modele wykonane z granitu, marmuru oraz stali nierdzewnej. Jaki zlewozmywak wybrać, aby korzystanie z niego było komfortowe oraz wygodne?

Bogata oferta zlewów do kuchni

Wybór nowoczesnych zlewozmywaków na rynku jest dziś ogromny, zatem każdy zainteresowany klient może wybierać pośród zlewozmywaków o różnorodnych niezwykle fantazyjnych kształtach, barwach oraz o różnorodnych wymiarach. Ponadto nie brakuje niezwykle ciekawych modeli, które to są wyposażone w szklaną deskę czy też ociekacz.

Bogaty wybór sprawia, że czasem wybór zlewu, który to nie tylko będzie praktyczny podczas codziennego użytkowania, lecz także będzie pięknie komponował się z wystrojem kuchni nie jest łatwy.

Zlew z jedną czy dwoma komorami?

Decydując się na zakup zlewozmywaka warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. O wyborze wygodnego podczas użytkowania zlewozmywaka powinien zawsze decydować nie tylko jego wygląd, lecz także wielkość oraz funkcjonalność.

Dziś na rynku asortyment jest niezwykle bogaty. Każdy zainteresowany klient ma do wyboru niezwykle praktyczne i funkcjonalne zlewozmywaki jednokomorowe, półtorakomorowe oraz dwukomorowe. Ponadto nie brakuje zlewów znacznie większych.

Pannie domu, które to na co dzień korzystają ze zmywarki powinny zdecydować się raczej na zakup zlewozmywaka o niedużych rozmiarach, a wiec takiego który to posiada jedną komorę.

nowoczesna kuchnia

Obecnie na rynku bardzo popularne są również zlewozmywaki wyposażone w półtorej komory. Jest to urządzenie wyposażone w jedną komorę oraz dodatkowo w niewielką komorę z odpływem. Dzięki nim można bardzo łatwo umyć nieduże naczynia na przykład sztućce.

Z kolei dla licznych rodzin, które to na co dzień nie korzystają z pomocy zmywarki polecane są przede wszystkim zlewozmywaki dwukomorowe, najlepiej z ociekaczem. Tego typu sprzęt jest zawsze wyposażony w dwie komory z odpowiednimi odpływami. Ponadto dla dużych rodzin polecane są zlewy 2,5 komorowe, które to są wyposażone w dwie komory z odpływami oraz komorę pomocniczą. Tego typu zlewozmywaki zajmują dużo miejsca, zatem polecane są przede wszystkim dla właścicieli dużych oraz przestronnych kuchni.

Praktyczny zlewozmywak z tworzywa sztucznego

Wybór zlewozmywaków jest ogromny. Wśród wielu ogromną popularnością cieszą się modele z tekalonu, które to charakteryzują się tym, że są bardzo odporne na zarysowania. Niestety tego typu zlewy nie są odporne na wysokie temperatury. Z kolei dostępne na rynku zlewy z poliwęglanu są bardzo mocno odporne są na uszkodzenia mechaniczne oraz wysika temperaturę.

Wszystkie oferowane w sklepach zlewozmywaki z tworzyw sztucznych są gładkie, dzięki czemu można je bardzo łatwo utrzymać w należytej czystości. Do mycia zlewów należy zawsze używać tylko i wyłącznie miękkiej gąbki oraz takie detergenty, które to nie zawierają w swym składzie składników, które to mogłyby porysować powierzchnię.

zlewozmywak

Piękne zlewozmywaki z powłoki ceramicznej

Zlewy wykonane z tworzywa ceramicznego są coraz częściej spotykane, w pięknie urządzonych, nowoczesnych kuchniach. I nic w tym dziwnego, gdyż tego typu zlewy są bardzo odporne na niekorzystne czynniki w postaci zadrapań czy poszczególnych uszkodzeń mechanicznych. Ceramika to nic innego jak wypalona glina, która to jest bardzo odporna na wysokie temperatury.

Zlewozmywaki wykonane z ceramiki są powszechnie dostępne na rynku w kolorze białym, czarnym oraz brązowym, zatem można je ciekawie wkomponować do każdej gustownie urządzonej kuchni.

W celu utrzymania ceramicznego zlewozmywaka z odpowiedniej czystości należy zawsze po umyciu naczyń dokładnie wytrzeć go do sucha. Dzięki temu zlew pięknie się prezentuje, bowiem nie zalegają w nim zacieki czy krople wody. Do mycia zlewozmywaka z ceramiki wystarczy użyć miękkiej ściereczki oraz zwykłego płynu do mycia naczyń. Z kolei nieco silniejsze zabrudzenia wymagają użycia kwasu octowego.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie meble do kuchni
Następny artykułJakie grzejniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here