Magazyny self storage cieszą się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Są to obiekty, w których wydzielono oddzielne boksy do wynajęcia. Poszczególne komórki mają różne powierzchnie, są zamykane, a dostęp do nich ma wyłącznie osoba, która opłaci wynajem. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się dla firm oraz osób prywatnych, które potrzebują dodatkowego miejsca na składowanie różnych przedmiotów. Dowiedz się, co można przechowywać w tego typu magazynach.

Boksy do wynajęcia – kto korzysta z self storage?

Oferty z zakresu self storage najczęściej podzielone są na 2 działy – skierowany w stronę przedsiębiorstw oraz osób prywatnych. Jak boksy do wynajęcia mogą wykorzystać firmy? Dodatkowa powierzchnia magazynowa to doskonałe rozwiązanie dla niewielkich firm, którym w siedzibie zaczyna brakować miejsca oraz dla sklepów internetowych. Chętnie korzystają z nich także freelancerzy i firmy, które są prowadzone przez właścicieli działalności w prywatnym domu lub mieszkaniu.

Boksy magazynowe – miejsce na zapasy towaru

Magazyny do wynajęcia z wyłącznym dostępem często są wynajmowane na zapasy towarów. Z takiej możliwości mogą skorzystać sklepy online, które w sezonie (np. wiosennym, świątecznym czy wakacyjnym) oferują bardziej rozbudowaną ofertę niż na co dzień. Wtedy główny magazyn przedsiębiorstwa może nie pomieścić dodatkowych produktów na sprzedaż. Boksy magazynowe są odpowiednio zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych. Całe obiekty posiadają monitoring i system alarmowy, najczęściej budynków pilnuje także ochrona. Wynajmujący otrzymuje kod dostępu do wynajętej komórki i może z niej korzystać o dowolnej porze dnia i nocy. To gwarantuje bezpieczeństwo towaru. W większych boksach można zmieścić nawet kilka palet towaru.

Magazyny do wynajęcia – co jeszcze mogą w nich składować firmy?

Wiele firm dysponuje ograniczoną przestrzenią, dlatego wszystkie dodatkowe materiały tworzą problem z logistyką przedsięwzięcia. Wynajem magazynu doskonale sprawdzi się np. w czasie remontu przedsiębiorstwa. Można wtedy bezpiecznie przechować wyposażenie biurowe (meble, sprzęt biurowy i akcesoria).

Problematyczne mogą stać się także dokumenty. Wiele firm gromadzi naprawdę pokaźne ilości segregatorów z fakturami, rachunkami, kopiami umów, dokumentacją księgową. Niestety nie zawsze można postawić wyłącznie na obiekt elektroniczny i całkowicie zrezygnować z papierowych kopii. Dokumenty podlegają ustawie o ochronie danych osobowych, dlatego muszą być składowane w bezpiecznym miejscu. Boksy do wynajęcia idealnie sprawdzą się w tej roli. Są one odpowiednio zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Brak wilgoci i optymalna temperatura w żaden sposób nie uszkodzą papieru.

Firmy mogą wynająć boksy magazynowe podczas planowania kampanii reklamowych zakrojonych na szeroką skalę. Doskonale sprawdzą się one na ulotki, katalogi i foldery, roll-upy, bannery, plakaty, bilbordy itp.

Dużym plusem self storage jest elastyczność ofert. Korzystną propozycję na Śląsku (Katowice) poleca firma Róża Rent – https://rozarent.pl. Oferuje ona magazyny do wynajęcia w Katowicach dla Klientów biznesowych i prywatnych. Do wyboru pozostają boksy o powierzchniach: 2,5 m2, 3 m2, 5 m2, 6,7 m2, 10 m2 oraz 35 m2. Opłaty są naliczane w miesięcznych abonamentach. Przy dłuższej rezerwacji przewidziane są jednak niższe ceny. Magazyny znajdują się w centrum Katowic (przy ul. Hutniczej 6), w nowoczesnym obiekcie Róża Rent. Doskonały dojazd, elastyczne warunki najmu oraz wysoki standard boksów sprawiają, że firma należy do grona wiodących polskich marek w branży self storage.

Self storage – co w boksach do wynajęcia mogą przechowywać osoby indywidualne?

Odbiorcą usług self storage są nie tylko Klienci biznesowi, ale także osoby prywatne. W niewygórowanej cenie mogą one zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania wielu przedmiotów. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się dla właścicieli niewielkich mieszkań, którzy borykają się z brakiem miejsca na zgromadzone rzeczy.

Magazyny do wynajęcia w Katowicach często służą do składowania odzieży i obuwia sezonowego. Doskonale sprawdzają się one także na sprzęt wykorzystywany np. wyłącznie w wakacje czy ferie zimowe. Można w nich składować narty dla całej rodziny, deski snowboardowe, namioty, sprzęt biwakowy, rowery, hulajnogi itp.

Kolejną grupą przedmiotów jest sprzęt AGD i RTV. Wiele osób kupuje nowe urządzenia, ale nie chce jeszcze wyrzucać starych, ponieważ pozostają sprawne. Boksy magazynowe doskonale sprawdzą się jako bezpieczne miejsce na lodówkę, pralkę, telewizor, odkurzacz itp. Sprzęt elektroniczny będzie tutaj bezpieczniejszy niż w piwnicy czy garażu (brak narażenia na wilgoć, obniżenie ryzyka kradzieży).

Czasami w boksach self storage składowane są książki, rodzinne pamiątki i przedmioty o wartości sentymentalnej. Magazyn z wyłącznym dostępem to świetne rozwiązanie na czas remontu domu lub mieszkania. Można wynająć go np. na miesiąc i przewieźć meble i inne wartościowe przedmioty. To pozwoli opróżnić lokal i przyspieszyć prace remontowe oraz nie narażać domowego wyposażenia na zniszczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here