Projektowanie stron www – dlaczego warto wybrać wersję z CMS?

0
969

Potencjał firmowej strony www jest ogromny. Pomaga ona promować wizerunek marki, pełni funkcję informacyjną i reklamową, pozwala dotrzeć do większego grona Klientów z całego kraju (oraz zagranicy). Doskonale wspiera sprzedaż towarów lub świadczonych usług. Chcesz w pełni wykorzystać jej możliwości w swoim biznesie? Gdy zamawiasz projekt, poszukaj agencji, która oferuje tworzenie stron internetowych z wbudowanym CMS.

Co to jest CMS?

CMS to skrót od ang. Content Management System. Określenie to oznacza system zarządzania treścią. Celem systemu jest wspieranie właściciela witryny, który nie posiada specjalistycznej wiedzy informatycznej i nie zna języków programowania. Projektowanie stron www z CMS pozwala na szybkie i wygodne edytowanie zamieszczonej na niej treści, dodawanie lub usuwanie wpisów czy wgrywanie fotek do galerii. Bardziej rozbudowane strony internetowe mogą w jeszcze większym stopniu wykorzystać potencjał systemu zarządzania treścią. Za jego pomocą administrator może bowiem moderować komentarze, dodawać lub usuwać kolejne produkty do oferty sklepu, przygotowywać i wstawiać na stronę galerie i tabelki, zarządzać wysyłaniem newslettera.

Strony internetowe z CMS – dlaczego to jest ważne?

Poszukujesz właśnie firmy oferującej projektowanie stron internetowych i zastanawiasz się, czy CMS rzeczywiście jest Ci potrzebny? System zarządzania treścią pozwoli Ci samodzielnie administrować firmową stroną. Wprowadzanie drobnych zmian w ofercie, chęć podzielenia się z odbiorcami zdjęciami z ważnej firmowej konferencji czy informacja o zdobytej właśnie branżowej nagrodzie nie będzie stanowić żadnego problemu. Każda drobna zmiana nie będzie bowiem wymagać angażowania programisty i ponoszenia związanych z tym kosztów.

Nie jest tajemnicą, że firmowe strony internetowe są tworzone przede wszystkim w celu komunikacji z obecnymi i potencjalnymi Klientami. Służą do dystrybucji treści, która na bieżąco się zmienia (wraz z rozwojem przedsiębiorstwa). Do oferty trafiają nowe produkty lub usługi, inne są usuwane, firma zmienia ceny, wprowadza sezonowe promocje oraz wyprzedaże. Tworzenie stron www bez systemu CMS oznaczałoby dla osób zarządzających firmą konieczność mozolnej ingerencji w kod witryny za każdym razem, gdy treść potrzebowałaby aktualizacji. W przypadku, gdy właściciel lub kadra zarządzająca nie ma wiedzy informatycznej, niezbędne byłoby zatrudnianie programisty i ponoszenie związanych z tym kosztów.

Strony internetowe z systemem CMS są bardzo wygodne. Pozwalają nie tylko na bieżąco aktualizować ofertę i ceny, ale także dzielić się z odbiorcami aktualnościami z życia przedsiębiorstwa, wzbogacać dział z przedstawieniem dotychczasowych realizacji. Takie działania zwiększają zaufanie, sprawiają, że marka odbierana jest bardziej profesjonalnie (jako ekspert w swojej branży). Projektowanie stron internetowych z rozbudowanym systemem CMS pozwala również użytkownikom strony wstawiać komentarze, dodawać opinie i oceny. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się przede wszystkim dla sklepów internetowych. Z powodzeniem mogą je jednak wykorzystać także właściciele firm usługowych, którym zależy na informacji zwrotnej od Klientów.

Kolejną ważną funkcją systemów zarządzania treścią jest możliwość wysyłania wiadomości i zarządzania listą odbiorców. Wiele firm prowadzi newsletter, który regularnie wysyła do odbiorców. Taki sposób promocji pozwala dzielić się aktualnościami, zachęcać do korzystania z promocji, informować o nowościach w ofercie i budować społeczność wokół marki.

Jaki CMS wybrać?

Nowoczesne strony internetowe z systemem typu CMS są funkcjonalne i dają duże możliwości właścicielowi witryny. Obecnie wykorzystuje się jednak wiele systemów zarządzania treścią. Który z nich wybrać? Jedną z alternatyw są rozwiązania typu Open Source, czyli systemy bezpłatne. Najpopularniejszy już od wielu lat jest WordPress. Powstał on z myślą o blogach. Obecnie jednak często wykorzystywany jest także przez właścicieli stron firmowych. System jest przejrzysty i intuicyjny w obsłudze, posiada wiele wtyczek, które pozwalają dopasować wygląd witryny do własnych potrzeb.

WordPress niestety nie do końca sprawdza się do zarządzania bardziej rozbudowaną stroną. W takim przypadku korzystniejszym rozwiązaniem będzie autorski system CMS. Profesjonalne rozwiązanie poleca firma Eniteo (https://www.eniteo.pl), która tworzenie stron www oferuje już od 2002 roku. Agencja projektuje strony firmowe oraz sklepy internetowe dopasowane do indywidualnych potrzeb Klientów. Wszystkie witryny są wyposażone w autorski system do zarządzania treścią. Posiada on edytor tekstu, moduł aktualności, moduł realizacji, moduł galerii i wiele innych funkcjonalności.

Zaletą autorskich CMS-ów jest przede wszystkim lepsze zabezpieczenie przed atakami hakerów. Kod WordPress jest dostępny publicznie, dlatego cyberprzestępcy szybko opracowują luki w kolejnych aktualizacjach czy wtyczkach. System autorski powstaje pod kątem potrzeb konkretnego Klienta, jest prosty w obsłudze. Kod nie jest ogólnie dostępny, dlatego ryzyko włamań hakerskich jest niższe. Twórcy oprogramowania zwykle przeprowadzają szkolenia z zakresu obsługi systemu, co ułatwia późniejsze zarządzanie stroną. W razie problemów, zawsze można zwrócić się z pytaniem do firmy, która tworzyła projekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here