Na sukces w gastronomii składa się wiele czynników. Pyszne jedzenie, atrakcyjne ceny (dopasowane do oczekiwań konkretnej grupy docelowej) i przyjazna obsługa z życzliwym uśmiechem doradzająca każdemu Klientowi to podstawa. Jednak ilość rezerwacji często zależy także od klimatu, który będzie panował w lokalu. Przemyślana i oryginalna aranżacja restauracji pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji i sprawi, że Goście będą doskonale czuć się w danym miejscu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, projektując wnętrze i polecamy sprawdzone rozwiązanie na nowoczesny, a zarazem ekologiczny dodatek – mech dekoracyjny.

Dopasuj wystrój do oferty

Pierwszym krokiem jest ustalenie grupy docelowej i dopasowanie menu do jej oczekiwań. Warto pamiętać, że wystrój lokalu zawsze powinien współgrać z podawaną kuchnią. Zupełnie inne kolory, meble i dodatki sprawdzą się w ekskluzywnym lokalu serwującym dania kuchni świata, a inne w przytulnej knajpce z regionalnymi specjałami Wystrój sali powinien być dopasowany do gustu Gości, a nie właściciela. Planujesz podawać najlepsze burgery w mieście lub pyszne gatunki oryginalnej włoskiej pizzy? Ciężkie meble z ciemnego drewna zupełnie nie wpiszą się w ten klimat. Takie dodatki mogą onieśmielać Gości i sprawiać, że klimat zupełnie nie będzie kojarzył się z menu.

Bardzo ważne jest dopasowanie liczby stolików do wielkości sali. Opcja stworzenia większej ilości miejsc może być kusząca, ponieważ zapowiada większe zarobki. Ale czy na pewno? Goście muszą czuć się swobodnie, dlatego stoliki nie mogą być ustawione zbyt ciasno. Ma to także znaczenie dla sprawnej obsługi kelnerskiej.

Ważną kwestią jest odpowiednie oświetlenie lokalu. Duże okna i możliwość eksponowania pięknego widoku to marzenie każdego architekta pracującego dla branży gastronomicznej. Warunki niestety nie zawsze są tak sprzyjające, dlatego należy zadbać o sztuczne oświetlenie. Lampy sufitowe warto połączyć z podłogowymi i stołowymi. W ten sposób klimat restauracji nabierze bardziej przytulnego charakteru.

Zielone ściany z mchu – pomysł na urozmaicenie wystroju

Zieleń to kolor natury, który ma działanie uspokajające. Wprowadzenie roślinności do restauracji sprawi, że sala nabierze naturalnego charakteru i stanie się bardziej przyjazna. To właśnie dzięki roślinności nawet lokal położony przy najbardziej ruchliwej ulicy ma szansę stać się prawdziwą oazą spokoju w samym środku miejskiej dżungli. Warunki panujące w restauracji nie są jednak zbyt sprzyjające dla roślin. Często ilość miejsca jest ograniczona, a donice i skrzynki zajmowałyby cenną przestrzeń.

Wcale nie trzeba jednak całkowicie rezygnować z naturalnych dekoracji. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się zielone ściany z mchu. Mech dekoracyjny pozwala tworzyć efektowne kompozycje pionowe. W ten prosty sposób można sprytnie wprowadzić do restauracyjnej sali powiew natury. Gotowe systemy z panelami przykręcanymi do ściany można znaleźć na stronie: www.4naturesystem.com/pl/dekoracyjny-mech-na-scianie-mech-lesny. Firma wykonuje zielone ściany z mchu oraz dekoracje z mchu leśnego i chrobotka reniferowego projektowane na wymiar. Oprócz klasycznej zieleni, można wybrać mech barwiony na wiele innych odcieni, co pozwala perfekcyjnie dopasować ozdobę do stylu aranżacji konkretnego lokalu.

Mech na ścianie – stylowy i funkcjonalny

Projekt wnętrza restauracji powinien w przemyślany sposób łączyć ciekawą estetykę z walorami funkcjonalnymi. Załoga lokalu ma skupiać się na sprawnym przygotowywaniu świeżych i smacznych posiłków oraz profesjonalnej obsłudze Gości. Wprowadzenie do wystroju dużej ilości roślin wiązałoby się z kolejnym obowiązkiem związanym z jej pielęgnacją. Podlewanie, nawożenie, regularne usuwanie zeschniętych liści i przycinanie zajmuje dużo czasu.

Mech na ścianie pozwala rozwiązać ten problem. Zielony mech leśny, ułożony w odpowiednim systemie, prezentuje się niczym żywy, ale jego proces wegetacyjny został zatrzymany. Starannie wyselekcjonowane roślinki poddaje się bowiem procesowi konserwacji za pomocą gliceryny. Dzięki temu zachowują one piękny wygląd i są miękkie w dotyku, ale nie wymagają żadnych zabiegów ogrodniczych. Zielone ściany z mchu wystarczy jedynie regularnie odkurzać, aby zachować ich pierwotny wygląd. Taka dekoracja nadaje restauracji unikalnego wyglądu w ekologicznym stylu, a zarazem nie jest kłopotliwa.

Ściana z mchu czy fantazyjny obraz?

Stylowy mech leśny stał się architektonicznym hitem, który coraz częściej trafia do przestrzeni komercyjnych. W przestronnej sali restauracyjnej dobrze będzie prezentować się efektowna ściana z mchu. Taka ozdobna kompozycja staje się głównym punktem wystroju, dlatego chętnie korzystają z nich np. restauracje hotelowe czy lokale polecające sale weselne.

W niewielkiej sali przytulnej knajpki ściana z mchu może przytłoczyć całą aranżację. Nie trzeba wtedy jednak całkowicie rezygnować z tego ekologicznego pomysłu na ciekawą ozdobę. Mech na ścianie może bowiem mieć nieco skromniejszą formę. Ciekawie będzie prezentować się logo lokalu wykonane mchu leśnego lub chrobotka reniferowego. Można również zamówić panel, który będzie tworzył nowoczesny obraz. Taki drobny detal na pewno przyciągnie spojrzenia oryginalną formą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here