Moda na bycie fit stała się nieustannie rosnącym trendem w społeczeństwie. Już od najmłodszych lat, przypadających na czas szkoły podstawowej, wpajane są zdrowe nawyki związane ze sportem.

Oczywiście nie każdy musi zostać wyczynowym sportowcem, jednak w erze elektronicznych rozwiązań ułatwiających nam życie organizm nie jest zmuszany do wystarczającego wysiłku. W drodze do szkoły czy pracy służy samochód, w domu sprzątają małe okrągłe robociki, a od wielu już lat naczynia myte są przez zmywarki.

Wracając do domu po pracy czy szkole możemy pozwolić sobie na długie wylegiwanie się przed telewizorem lub też przesiadywanie przed komputerem. Zapomina się o tym, jak ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu staje się ruch. Już mały spacer o średnim natężaniu da nam wiele profitów. Przede wszystkim zasilimy komórki w jakże ważny tlen. Nasze mięśnie będą mogły popracować, dzięki czemu wykorzystają energię zgromadzoną w tkance tłuszczowej. Ponadto będzie okazja do przysłowiowego rozruszania kości, tak by na starość nie chrupało nam w kolanach.

buty i hantle

Jak wiadomo, każdy człowiek jest inny i ma inne upodobania. Podobnie rzecz się ma w momencie gdy dochodzi do wyboru aktywności jaką mamy zamiar uprawiać. Niektórzy zdecydują się na bieganie, Inni zainwestują w kijki do szybkich spacerów. Jeszcze inni z chęcią spędzą czas na basenie. Jest też grupa osób, która łączy trening z przebywaniem na świeżym powietrzu trenując kalistenikę na otwartych siłowniach w lokalnych parkach czy osiedlach.

Najpopularniejszym wyborem wśród pań i panów są jednak kluby fitness. Znajdziemy tam zajęcia grupowe, szczególnie lubiane przez panie oraz siłownie, których użytkownikami są zazwyczaj panowie. Wybierając się do klubu fitness powinniśmy przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa. Jedną z nich jest odpowiedni strój. Warto wybierać wśród ubrań nie krępujących ruchów, raczej lekkich, ponieważ w klubach panuje wysoka temperatura, a co najważniejsze wybrać odpowiednie obuwie.

Ćwicząc na siłowni możemy spotkać się z rożnym widokiem dotyczącym stroju. Uczestnicy treningu często zakładają zwykłe trampki. Spora cześć osób przychodzi także w zwykłych klapkach basenowych. Inni zaś przychodzą w butach do biegania. Skąd wiedzieć jakie buty na siłownie sprawdzą się najlepiej? I tu odpowiedź nie do końca jest jasna. Można by rzec: to zależy. Od tego jaki trening danego dnia będziemy robić.

Buty do biegania sprawdzą się, jeżeli masz zaplanowany trening cardio. Są to lekkie buty, zapewniające odpowiednią amortyzację. Wykonane najczęściej są z przewiewnych materiałów, dzięki czemu można uniknąć otarciom i odparzeniom. A co najważniejsze, wygodna podeszwa zapewni duży komfort. Nie jest niczym dziwnym, że spora grupa ćwiczących na siłowni wybiera właśnie buty do biegania.

akcesoria na siłownię

Sytuacja zmienia się w momencie, gdy zaplanowany przez nas trening będzie treningiem nóg. Amortyzująca podeszwa, nie koniecznie sprawdzi się tak samo dobrze. Wręcz przeciwnie, może nawet stać się naszym wrogiem. Dźwiganie ciężarów w pozycji stojącej, wymaga przede wszystkim stabilizacji stóp. Ćwiczenia takie jak martwy ciąg, przysiad czy wyciskanie żołnierskie potrzebują stabilnego podłoża. Co więcej wysoka podeszwa w butach biegowych może powodować odrywanie pięt, a w następstwie przyjmowanie nieprawidłowej pozycji podczas ćwiczeń. Nie trudno nabawić się kontuzji w takiej sytuacji.

Lepszym rozwiązaniem dla treningu siłowego okazały się buty zaprojektowane dla dwuboistów. Mają one przede wszystkim twardą stabilną podeszwę oraz szersze przody dzięki czemu stopa swobodnie zagnieżdżą się w bucie. Pięta w tych butach również jest wyżej niż palce stopy, ale jedynie w nieznacznym stopniu. Nie powoduje to oderwania pięty od podłoża. Ćwiczenia wykonuje się bardziej komfortowo bez wybijania z prawidłowej pozycji. Ciekawostką jest fakt, że ćwiczący w takich butach, często wspominają o poprawie swoich osiągów treningowych. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnych butów, warto znaleźć specjalistę w tej dziedzinie i zasięgnąć fachowej rady.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie kolory do salonu
Następny artykułJaki router wifi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here