Kasztanowiec – bogate źródło zdrowia

0
116

Kasztanowiec to roślina, która cieszy się bardzo dużą popularnością w kosmetologii i lecznictwie. A to dlatego, że praktycznie każda jego część wykorzystywana jest w kosmetykach i suplementach diety. Sprawdźmy zatem, jakie właściwości ma wyciąg z kasztanowca i dlaczego tak korzystnie wpływa na zdrowie człowieka.

Właściwości i skład kasztanowca

Kasztanowiec to potężny rezerwuar korzystnych dla zdrowia substancji. Pobiera się je z kory, białych kwiatów, niedojrzałych owoców, a także nasion. Należą do nich m.in. escyna, kumaryna, flawonoidy, a także garbniki i fenolokwasy. W nasionach tej niezwykłej rośliny można znaleźć też sterole, cukry oraz wiele substancji o pochodzeniu mineralnym.

Służą one człowiekowi m.in. poprzez:

  • uszczelnianie naczyń krwionośnych,
  • ograniczanie ryzyka powstawania obrzęków,
  • działanie przeciwbólowe,
  • działanie przeciwzakrzepowe.

Kremy z kasztanowca – właściwości i zastosowanie

Z kasztanowca produkuje się m.in. krem wybielający. Jest to preparat, który łagodzi efekty zaburzeń w pigmentacji skóry. Działa on zarówno w przypadku zmian powstałych na skutek wieku, jak i oparzeń słonecznych bądź czynników hormonalnych. Krem z kasztanowca ma też silne właściwości kojące i regenerujące. Preparat korzystnie wpływa na wzrost drożności i elastyczności naczyń krwionośnych, mikrokrążenie (np. w obrębie naczyń włosowatych), zmniejsza ryzyko występowania obrzęków i obrzmień, a także usuwa zmęczenie i uczucie ciężkości nóg, które są wywołane m.in. przez efekt niedokrwienia kończyn.

Warto dodać, że ze względu na wsparcie pracy naczyń krwionośnych, krem z kasztanowca może być też wykorzystywany pomocniczo w walce z cellulitem. Zawarte w nim substancje aktywne przyspieszają zjawisko wchłaniania nadmiernej tkanki tłuszczowej (a także jej rozbicia) oraz sprawiają, że skóra staje się jędrna i gładka.

Dlaczego warto stosować produkty z kasztanowca?

Kasztanowiec to sprawdzone źródło wielu substancji odżywczych. Jednocześnie jest łatwo dostępny – szacuje się, że w polskim drzewostanie kasztanowce to 7 – 10% drzew. Produkuje się z nich preparaty na żylaki, nadmierne napięcie skóry, a także suplementy wspierające kondycję skóry wiotkiej i dojrzałej. Niektórzy wykorzystują tę roślinę również do produkcji preparatów na żylaki i hemoroidy, a także w walce z zastojami żylnymi i wieloma innymi schorzeniami układu krwionośnego.

Reasumując, krem wybielający to tylko jedno z wielu zastosowań kasztanowca. Ta roślina jest prawdziwym skarbcem składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here