Kredyty dla osób prywatnych, zatrudnionych na podstawie umów o pracę (czy nawet umów cywilnoprawnych) są stosunkowo mało skomplikowane. Więcej formalności wiąże się z kredytami dla osób prowadzących własne firmy, ale wciąż uzyskanie kredytu nie jest ogromnym problemem. Jak jest w przypadku rolników, których przecież w Polsce nie brakuje? Czym charakteryzuje się kredyt dla rolnika?
Kredyt gotówkowy dla rolnika
Kredyt, tak jak i każda inna osoba osiągająca dochód, ma możliwość wzięcia zwykłego kredytu gotówkowego na dowolny cel, w tym taki niezwiązany z prowadzoną działalnością rolną. Możliwe jest sfinansowanie kredytem na przykład wakacji, nowego samochodu czy wesela. Kwestia zdolności kredytowej rolnika jest jednak nieco skomplikowana – jej obliczanie jest trudniejsze niż w przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.
Dlatego też potrzebne mogą być różnorakie zaświadczenia i dokumenty. To, jakie dokładnie formalności będą nas czekały, można sprawdzić na stronie wybranego banku. O pomoc w pozyskaniu kredytu warto zwrócić się do doświadczonego pośrednika kredytowego – nie tylko będzie on doskonale wiedział, jak poradzić sobie ze wszystkimi formalnościami i maksymalnie przyspieszyć cały proces, ale też zapewni, że na pewno weźmiemy kredyt na jak najkorzystniejszych warunkach.
Więcej ciekawych informacji na temat kredytów, w tym tych dla rolników, znaleźć można na specjalistycznym blogu http://rolniczy-kredyt.com.pl/.
Kredyt na cele związane z działalnością gospodarczą
Warto wiedzieć, że rolnicy mogą liczyć na korzystne, dofinansowywane przez państwo kredyty na cele związane z działalnością gospodarczą (na przykład na zakup ziemi). W ten sposób wspierane jest rodzime rolnictwo. Nie każdy się do takiego kredytu zakwalifikuje, ale warto spróbować, ponieważ jest on znacznie korzystniejszy niż zwykły kredyt.
Rozwijanie swojego gospodarstwa, inwestowanie w zakup ziemi, nowe technologie i maszyny to sprawa kluczowa. Bez tego nie tylko nie zwiększymy swoich dochodów, ale na dłuższą metę może być także trudniej utrzymać się na rynku. Niestety, inwestycje kosztują – i to sporo. Finansowanie ich kredytem jest często jedyną opcją, dlatego warto zadbać, aby był to kredyt możliwie jak najtańszy.
Artykuł powstał we współpracy z portalem http://rolniczy-kredyt.com.pl/.