Makijaż dla kilkulatka – kiedy można go zrobić i jakich kosmetyków użyć?

0
2062

Chociaż makijaż słusznie kojarzy nam się z życiem raczej dorosłym, wiele dzieci – szczególnie dziewczynek – wykazuje zainteresowanie nim już we wczesnych latach swojego życia. W takiej sytuacji nie musimy od razu zakazywać korzystania z kosmetyków w całości, ale możemy zapoznać naszą pociechę ze światem makeupu w bezpieczny i kontrolowany sposób, na przykład na wyjątkowe okazje czy po prostu dla zabawy. Kiedy można zdecydować się na zabawę z produktami do malowania twarzy? Jak zrobić to bezpiecznie i odpowiedzialnie, aby dziecko nie miało później problemów z cerą? O czym pamiętać przy kupowaniu kosmetyków do makijażu dla kilkulatka i czemu jest to takie ważne?

  1. Kiedy można zdecydować się na makijaż dla kilkulatka?
  2. Jakich kosmetyków używać?
  3. O czym pamiętać przy wykonywaniu makijażu u kilkulatka?

Kiedy można zdecydować się na makijaż dla kilkulatka?

Dzieci w większości są ciekawskie z natury i lubią poznawać świat oraz brać udział w nowych zabawach. Dodatkowo również bardzo dokładnie obserwują nas, a potem próbują naśladować dorosłe zachowania. Jeżeli więc same często się malujemy, możemy oczekiwać że nasza pociecha również będzie chciała spróbować. O ile małe dzieci nie powinny nadużywać kosmetyków, o tyle makijaż można od czasu do czasu potraktować jako zabawę lub wydarzenie związane z inną, większą okazją – na przykład szkolnym czy przedszkolnym przedstawieniem. Pamiętajmy jednak, aby dziecko bawiło się w ten sposób pod naszą opieką, celem uniknięcia dostania się kosmetyków do oczu i tym podobnych sytuacji.

Jakich kosmetyków używać?

Jeżeli zgodzimy się na to, aby nasze dziecko odkrywało tajniki makijażu, musimy wybrać do tego odpowiednie produkty. Artykuły dla dorosłych są dedykowane dojrzałej i w pełni rozwiniętej warstwie skóry, w związku z czym nie są tak delikatne jak wymaga tego cera dziecka. W sytuacji gdy zamierzamy pokazać naszej pociesze makijaż powinniśmy użyć kosmetyków dedykowanych właśnie dla dzieci, które cechują się nie tylko delikatniejszą formułą, ale również są neutralne dla wrażliwej dziecięcej skóry. Wiele ciekawych opcji znajdziesz między innymi na stronie: https://www.wizazsklep.pl/136-kosmetyki-dla-dzieci.

Inną kwestią jest malowanie paznokci, które też zostaje często podchwycone od mamy przez małe dzieci. Gdy nasza pociecha bardzo chce mieć kolorowe paznokcie, nie powinniśmy wykorzystywać do tego standardowych lakierów. Możemy za to zdecydować się na dedykowane dla tej grupy wiekowej produkty, które z jednej strony są neutralne dla płytki paznokcia, a z drugiej mogą zostać usunięte jak naklejka – poprzez oderwanie. Przykłady takich lakierów w wielu ciekawych kolorach możesz przejrzeć pod adresem: https://www.wizazsklep.pl/141-lakiery-tutu.

O czym pamiętać przy wykonywaniu makijażu u kilkulatka?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że skóra małego dziecka jest bardzo delikatna i nie powinna być przemęczana kosmetykami. Możemy oczywiście bawić się z naszą pociechą czy spełnić jej makijażową zachciankę odnośnie jakiegoś większego wydarzenia, jednak nie powinniśmy na co dzień zachęcać do używania wszystkich produktów. Bardzo ważne jest również to, aby korzystać z odpowiednich kosmetyków, które są bezpieczne i nie podrażnią na przykład oczu, gdy dziecko przypadkiem rozetrze sobie tusz czy puder. Dobrym pomysłem jest aby zaopatrywać się w produkty dla dziecka w dobrym, sprawdzonym miejscu jak na przykład wizaz sklep, gdzie mamy pewność że otrzymamy artykuły najwyższej jakości, nadające się dla kilkulatka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here