Stołki barowe, nazywane też hokerami, dawniej kojarzone były głównie z wystrojem pubów. Coraz częściej stają się elementami wyposażenia mieszkań. Krzesło barowe do kuchni może okazać się doskonałym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Dzięki rosnącej popularności odnaleźć można wiele rodzajów i designów, które dopasować można do różnych aranżacji. Jak wybrać najbardziej odpowiednie wyposażenie?

Modne i praktyczne aranżacje

Cechą charakterystyczną krzeseł barowych do kuchni jest ich wysokość. W przypadku większości modeli, siedzisko znajduje się ok. 70-80 cm nad podłogą. Ze względu na to doskonale sprawdzają się w różnych sytuacjach. To popularny wybór w mieszkaniach, w których pojawiają się modne wyspy kuchenne. Blat roboczy umieszczony jest na wysokości, która umożliwia przygotowywanie jedzenia w pozycji stojącej. Aby zapewnić wygodę osobom spożywającym posiłek, warto zdecydować się na wysokie stołki. Krzesło barowe do kuchni będzie również doskonałym rozwiązaniem w niewielkich pomieszczeniach, w których funkcję stołu jadalnianego pełni kuchenny blat. Siedzenia o odpowiednio dopasowanej wysokości można bez problemu pod nim ukryć w czasie, kiedy nie są używane. Mnogość dostępnych rodzajów sprawi, że dopasowanie hokerów do zapotrzebowania i modnej aranżacji nie będzie stanowiło problemu. Na co warto zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru?

Jak wybrać krzesła?

Poszukując odpowiedniego wyposażenia, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę komfort użytkowników. Zaleca się dopasować wysokość krzeseł barowych do kuchni do powierzchni blatu, przy którym będą stały. Wygodę ucztującym zagwarantuje pozostawienie ok. 30 cm wolnej przestrzeni pomiędzy krawędzią stołu a powierzchnią siedziska. Wygodnym rozwiązaniem mogą okazać się również modele o regulowanej wysokości. Za jedne z najbardziej komfortowych uznaje się egzemplarze tapicerowane. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby materiał obicia był łatwy do utrzymania w czystości.

Jeżeli krzesło barowe do kuchni ma być meblem, na którym spędza się dużo czasu, warto zadbać o odpowiedni poziom wygody. Dobrym wyborem z pewnością okaże się model wyposażony w oparcie i podłokietniki. Aby siadanie na stołku nie było zbyt trudne, należy upewnić się, że posiada on stabilną poprzeczkę. Powinna umożliwiać podparcie ciężaru ciała podczas wchodzenia na krzesło. Bogata oferta umożliwia odnalezienie hokerów wykonanych z różnych materiałów i dopasowanych do wielu modnych konwencji aranżacyjnych. Odpowiednio dobrane modele z pewnością okażą się korzystnym zakupem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here