Oryginalne gadżety reklamowe, które wyróżnią Twoją firmę

0
1453

Każdy przedsiębiorca, bez względu na rozmiar firmy i branżę w jakiej funkcjonuje, doskonale zdaje sobie sprawę, że powiedzenie „reklama dźwignią handlu” jest wciąż niezwykle prawdziwe. Duża konkurencja, coraz łatwiejszy dostęp do informacji oraz nasilający się przekaz marketingowy sprawia, że z każdym dniem coraz trudniej jest dotrzeć do świadomości klienta z prezentacją własnej marki oraz oferowanych produktów i usług.

Statystyczny klient jest codziennie „atakowany” reklamami z każdego możliwego kanału komunikacji: od Internetu, przez prasę i szeroko pojęty outdoor (billboardy), po radio i telewizję. Z każdym kolejnym dniem staje się bardziej odporny na reklamę, zaczyna jej nie zauważać. Jak zatem skutecznie wyróżnić swoją firmę i dotrzeć z przekazem marketingowym do swojej grupy docelowej? Odpowiedź z pewnością zaskoczy Cię nasz drogi Czytelniku. Odpowiedzią mogą być oryginalne gadżety reklamowe!

Personalizowane gadżety reklamowe

Każdy klient chce być traktowany indywidualnie. Tworzenie gadżetów reklamowych pod każdego klienta z osobna, powiedzmy sobie szczerze, z dużą dozą pewności i kolokwialnie ujmując: „nie spięłoby się budżetowo”. Można natomiast stworzyć kilka uniwersalnych wariantów gadżetów reklamowych i wręczać klientom te, które najbardziej pasują do danej osoby.

Świetnie sprawdzającymi się gadżetami reklamowymi, które nie tylko „pracują” na co dzień, ale również są funkcjonalne i praktyczne, są torby bawełniane z nadrukiem. W zależności od projektu, jakości użytych materiałów oraz budowy wpływającej na funkcjonalność, efekt może skrajnie różny. Przekaz marketingowy zawarty na trwałym zadruku jeżeli okaże się dopasowany do grupy odbiorców (będzie idealnie wpisywał się w ich styl bycia, wyrażał poglądy jakimi kierują się na co dzień), będzie „szedł w świat”. Klienci będą chętnie zabierać ze sobą torbę, tym samym osobiście reklamując firmę od której otrzymali gadżet reklamowy.

Równie dobrze jak torby bawełniane sprawdzają się worki reklamowe z nadrukiem. Choć zwykle idealnie wpisują się w potrzeby młodszego pokolenia klientów, to powoli widać zmianę trendu. Z worków reklamowych chętnie korzystają osoby przemieszczające się na nogach lub komunikacją zbiorową oraz lubujące się w krótkich pieszych wycieczkach. To otwiera szerokie spektrum możliwości dotarcia do innych klientów, często niedostępnych w przypadku korzystania z innych popularnych kanałów komunikacji marketingowej.

Czy gadżety reklamowe rzeczywiście sprawdzają się w każdym biznesie?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Gadżety reklamowe cechujące się oryginalnym kształtem, funkcjonalnością i formą przekazu mogą pozytywnie wpłynąć nie tylko na ogólny odbiór firmy (na jej wizerunek), ale również przyczynić się do wzrostu liczby klientów zarówno z grupy docelowej, jak i spoza niej.

Torby na zakupy z nadrukiem to osobna kategoria gadżetów reklamowych, które sprawdzi się dosłownie w każdym biznesie. Gadżety tego typu mogą być dystrybuowane zarówno przez sklepy, super- i hipermarkety, jak również przez innych przedsiębiorców. W końcu każdy z nas prędzej czy później wybierze się na zakupy i będzie potrzebował skorzystać z ekologicznej i funkcjonalnej torby zakupowej zamiast z jej foliowego odpowiednika.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku nerek. Choć w latach 80. i 90. ubiegłego stulecia większość osób kojarzyło nerkę z handlarzami na targowiskach, to aktualnie jest to jeden z najmodniejszych i najchętniej zamawianych gadżetów reklamowych. Personalizowana nerka reklamowa z ciekawą, przykuwającą wzrok grafiką oraz widocznym logotypem firmy może stanowić najlepszy prezent i jednocześnie fantastyczną formę powtarzalnego przekazu reklamowego.

Gdzie można zamówić oryginalne gadżety reklamowe?

Gadżety reklamowe najlepiej zamawiać bezpośrednio u ich producenta. Wówczas jest zdecydowanie taniej i szybciej, gdyż między zamawiającym a wykonawcą nie występują pośrednicy.

Jednym z polecanych i cenionych polskich producentów gadżetów reklamowych jest PANATO – wielobranżowa spółdzielnia socjalna funkcjonująca nieprzerwanie od 2012 roku. Można skontaktować się z nią w następujący sposób:

Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna PANATO
ul. Jedności Narodowej 68A
50-258 Wrocław

tel.: +48 604 223 167
e-mail: zamowienia@panato.org
www: https://panato.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here