Chcesz wyposażyć swój warsztat tapicerski, ale nie wiesz, jakie produkty będą Ci potrzebne? Dobrze dopasowane sprzęty pozwolą Ci na sprawną realizację zamówień, dlatego warto poświęcić nieco uwagi ich wyborowi. W tej kategorii znajdziesz zarówno akcesoria do obróbki ręcznej, jak również elektronarzędzia, narzędzia pneumatyczne, ścierne oraz pomiarowe.

Elektronarzędzia tapicerskie do warsztatu

Dzięki nim możesz unowocześnić swój zakład i znacznie przyspieszyć realizację poszczególnych czynności. Pomocne w codziennych obowiązkach będą wiertarki i wkrętarki pozwalające na nawiercanie idealnych otworów. Tuż obok nich polecane są piły do cięcia i szlifierki kątowe, pozwalające na precyzyjne i gładkie wykańczanie powierzchni. Ze względu na to, że wiele z nich zasilanych jest elektrycznie, przydatny może też okazać się własny agregat. Zapewni on ciągłość pracy  w warsztacie, nawet w razie przerw w dostawie prądu.

Narzędzia pneumatyczne tapicerskie

W tej kategorii znajdują się narzędzia potrzebne w pracy każdemu tapicerowi. Dzięki zszywaczom, wiertarkom i wkrętarkom, gwoździarkom oraz sztyfciarkom i pistoletom każda czynność przebiega sprawnie, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Narzędzia tapicerskie pozwalają na przygotowywanie powierzchni do renowacji, a także umożliwiają łączenie elementów wykonanych z różnych materiałów (tekstylnych, drewna, tworzywa sztucznego).

Narzędzia

Narzędzia ręczne dla tapicera

Tradycyjne tapicerstwo nadal w dużej mierze opiera się na pracy rąk ludzkich. Przy pomocy dobrej jakości narzędzi można uzyskać bardzo dobre efekty. Potrzebne są jedynie podstawowe sprzęty, jak choćby młotek z pazurem i magnesem do wyciągania gwoździ, dłuto do podważania i ścinania klamer, pikownice, naciągacze pasów czy praski do powlekania guzików. W tej kategorii są także piły i brzeszczoty, szczypce, zszywacze, zdzieraki, nitownice, dłuta, kombinerki czy pędzle. Korzystanie z nich wymaga wiedzy oraz umiejętności, jednak wybierając dobrej klasy narzędzia można zyskać produkty intuicyjne w obsłudze, poprawiające komfort użytkownika oraz jego bezpieczeństwo.

Tapicer potrzebuje też artykułów technicznych metalowych, które pozwolą na tworzenie lub rekonstruowanie, np. mebli. Wśród potrzebnych akcesoriów są śruby i wkręty, sprężyny, systemy automatyki, zawiasy, podnośniki, sztyfty oraz wiele innych. Jeżeli chodzi o wybór tych elementów, to powinieneś uzależnić go od zakresu prac, jaki realizujesz, a także usług, które świadczysz na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here