Zakup maszyn rolniczych to dość spora inwestycja. Nie są to w końcu maszyny tanie. Dotyczy to zwłaszcza maszyn nowych. Rolnicy mają jednak alternatywę. Mowa tu o zakupie używanych maszyn rolniczych. Co ciekawe, na rynku skorzystać można także za zakupu maszyn poleasingowych. To możliwość zakupu maszyn rolniczych cechujących się jednocześnie wysoką jakością, jak i atrakcyjną ceną.

Poleasingowe maszyny rolnicze

W momencie zakupu maszyn rolniczych rolnicy często muszą rozstrzygnąć dylemat czy zakupić maszyny nowe czy używane. Wszystko zależy przede wszystkim od posiadanego budżetu. Oczywiście każdy chciałby posiadać maszyny fabrycznie nowe. Jednak niestety dla wielu ich cena jest nie do przeskoczenia. Trzeba zatem w takim przypadku postawić na zakup maszyn używanych. Wielu rolników ma jednak obawy czy używana maszyna, np. ciągnik, dobrze się sprawdzi czy szybko nie będzie ulegać awariom. Nie będzie tak jeśli maszyny będą kupowane w sprawdzonym miejscu. Przykładem mogą być serwisy aukcyjne, które oferują maszyny rolnicze poleasingowe w bardzo dobrym stanie i w atrakcyjnej cenie.

Zalety zakupu maszyn poleasingowych

Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że polesingowe maszyny rolnicze oferowane w serwisach aukcyjnych to maszyny dość młode. Często zaledwie kilkuletnie. Z zakupem maszyn poleasingowych na aukcjach wiąże się wiele zalet. Przede wszystkim jest to wiarygodna dokumentacja stanu technicznego maszyn. W przypadku zakupu używanej maszyny na rynku prywatnym często nie ma się pewności co do dokładnego stanu technicznego maszyny. Pewność, że dokumentacja techniczna maszyny na pewno jest zgodna ze stanem faktycznym wynika z faktu, iż umowa leasingu wymaga na leasingobiorcy wykonywanie regularnych badań stanu technicznego maszyny. Każda taka maszyna posiada zatem rzetelnie prowadzoną księgę serwisową. Dzięki temu rolnik unika sytuacji, w której kupuje „kota w worku”. Nie można zapomnieć także o cenach. Zakup maszyn poleasingowych to zakup maszyn w bardzo dobrym stanie w atrakcyjnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here