Posiadacze pomieszczeń, w których żaden wymiar nie jest taki sam, z pewnością mieli niemały problem z zakupem do nich odpowiednich mebli. Gotowe ze sklepów meblowych czy z wielkich molochów z wyposażeniem do domów zwykle posiadają stałe wymiary, które nie zawsze można wpasować w przestrzeń pomieszczenia. Dlatego nadal dużym zainteresowaniem cieszą się meble na wymiar, chociaż ich zakup jest nieco droższy, a na przygotowanie trzeba często trochę poczekać.

Zerowe ograniczenia

W projektowaniu mebli na wymiar najlepszym atutem jest to, że nie ma pod tym względem absolutnie żadnych ograniczeń co do ich wielkości czy wyglądu. Projektant może stworzyć całą zabudowaną meblami ścianę regałową od sufitu aż do podłogi i nie ograniczać się gotowymi szablonami stosowanymi w fabrykach. Finalnie korzysta sam klient końcowy, który może w ten sposób zagospodarować powierzchnię pomieszczenia na dowolny sposób i nie marnować miejsca, które w innych okolicznościach pozostałoby po prostu puste.

Koszt inwestycji

Meble na wymiar produkowane w https://www.fabrykamebli.pl/ czy w każdej profesjonalnej firmie meblarskiej wyróżniają się jeszcze jednym. To bardzo wysoka jakość używanych produktów i półproduktów, dzięki którym meble są wytrzymalsze i można z nich korzystać przez wiele lat. Automatycznie podnosi to też cenę zakupu mebli na wymiar: ponieważ muszą być dopasowane do konkretnego pomieszczenia, wykonawca poświęca na ich realizację więcej czasu. To zdecydowanie wydatek, w który warto zainwestować, ponieważ bardzo szybko zwraca się dzięki trwałości mebli.

Do kuchni, salonu, sypialni?

Brak ograniczeń wiążących meble ma wymiar dotyczy również tego, gdzie można je wstawić. Zwykle tworzone są one do kuchni lub łazienki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaprojektować je też na użytek salonu, jadalni, sypialni czy pokoju dziecięcego. Szczególnie w tym ostatnim ma się spore pole do popisu, bo można eksperymentować z niebanalnymi kształtami, wymiarami i wyglądem mebli zamiast skupiać się na tradycyjnych, ale nudnych kwadratach czy prostokątach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here