Decyzji o zakupie nieruchomości z całą pewnością nie podejmuje się pochopnie. To niezwykle ważna inwestycja, która wymaga od kupującego sporego nakładu czasowego i finansowego. Czy skorzystanie z biura nieruchomości jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem?

Błędne postrzeganie biura nieruchomości

Wiele osób podchodzi niezwykle nieufnie do zawodu pośrednika nieruchomości. W większości przypadków jest to związane z niezbyt dobrymi doświadczeniami – niektóre biura zajmujące się pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości stawiają przede wszystkim na własny zysk aniżeli zadowolenie klienta. Dlatego nie warto decydować się na żadną agencję bez dokładnego researchu. Niekiedy poświęcenie kilku godzin na znalezienie w sieci wartościowego biura może pozwolić na zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy, nie wspominając już o zachowaniu dobrego samopoczucia.

Jak tego dokonać? Z pomocą przychodzi Internet, który dziś stanowi główne medium do poszukiwania rozmaitych usług. Połączenie odpowiedniej frazy z nazwą miejscowości (np. „biuro nieruchomości Bielsko”) umożliwi uzyskanie wielu wyników. To z kolei umożliwi znalezienie odpowiedniego wsparcia na terenie miasta, gdzie planowany jest zakup konkretnej nieruchomości.

W czym może pomóc biuro nieruchomości?

Osoby zdecydowane na zakup nieruchomości napotykają na swojej drodze wiele przeszkód. Droga do osiągnięcia wymarzonej inwestycji okazuje się znacznie dłuższa niż mogłoby się wydawać. Niestety brak doświadczenia na rynku nieruchomości dość szybko daje o sobie znać w praktyce. Niejednokrotnie oczekiwania mijają się z rzeczywistością, a to może powodować wiele niedogodności, jak np. stres czy niepotrzebne rozczarowanie.

Decyzja o skorzystaniu z biura nieruchomości pozwala na znalezieniu oferty nieruchomości, która będzie dostosowana do potrzeb kupującego np. aktualnego budżetu, lokalizacji, wielkości czy przeznaczenia (gdy mowa np. o lokalu pod usługę lub przedsiębiorstwo). Dzięki temu można znacznie szybciej pozbyć się zbędnych złudzeń i przekonać się o aktualnie panujących realiach.

Inną i równie istotną kwestią jest negocjacja finalnej ceny nieruchomości. Kupujący niejednokrotnie kierują się emocjami w trakcie pertraktowania warunków ze sprzedającymi, co w większości przypadków nie przekłada się na pozytywne zakończenie. Agenci biur nieruchomości podchodzą do tej sprawy z dużą dozą racjonalności. Negocjowanie „na chłodno” umożliwia znacznie więcej korzyści i niejednokrotnie umożliwia zaoszczędzenie pokaźnej sumy.

Ponadto nie można zapomnieć, że pośrednik z biura nieruchomości dokona sprawdzenia aktualnego stanu prawnego nieruchomości. Agenci dzięki znajomości prawa oraz bazując na swoim branżowym doświadczeniu pomogą kupującemu uniknąć rozmaitych kłopotów, które zostały często nieświadomie przeoczone przez sprzedającego (lub – co gorsza, są ukrywane!). Profesjonalni pracownicy biura nieruchomości dobrze wiedzą, na co należy zwrócić uwagę i z całą pewnością poinformują własnych klientów czy dana inwestycja nie okaże się poważnym niebezpieczeństwem.

Czym się kierować przy doborze biura nieruchomości?

Punktem wyjścia jest specjalizacja agencji. Zainteresowanie nieruchomością w konkretnym mieście lub regionie wymaga sprawdzenia lokalnego rynku usług, co pozwoli na znalezienie profesjonalistów z danego miejsca. Ponownie warto posiłkować się Internetem i poszukać właściwego typu nieruchomości w odpowiedniej lokalizacji (np. wpisując: „mieszkania w Żywcu” lub „domy na sprzedaż Beskid Żywiecki”).

Ponadto należy mieć na uwadze szereg innych kwestii związanych z działalnością agencji nieruchomości. Doświadczenie i pozycja na rynku pozwalają oczekiwać wysokiej jakości świadczonych usług oraz profesjonalnego podejścia w kwestiach zakupu.

Oprócz tego równie istotne są opinie dotychczasowych klientów, statystyki dotyczące sfinalizowanych transakcji, wizerunek agencji w mediach społecznościowych oraz metody marketingowe na reklamę własnej działalności. Nie można zapominać także o formie i jakości prezentowanych ofert – wysokiej klasie zdjęć, szczegółowych opisach nieruchomości czy możliwości skorzystania z wirtualnego spaceru. Te z całą pewnością działają na korzyść biura.

Polecane biuro nieruchomości w Beskidach

W przypadku zainteresowania zakupem nieruchomości w Beskidach, najczęściej polecanym biurem nieruchomości jest Józef Kufel Nieruchomości. To znana agencja nieruchomości z siedzibą w Żywcu i zamiejscowym oddziałem w Bielsku-Białej, która specjalizuje się w pośrednictwie w transakcjach kupna-sprzedaży nieruchomości na terenie powiatów: cieszyńskiego, bielskiego i żywieckiego.

Z bielskim oddziałem Józef Kufel Nieruchomości można skontaktować się:

  • dzwoniąc pod numer: 500 014 236
  • wysyłając e-mail pod adres: bielsko@jkn.com.pl
  • odwiedzając biuro: ul. Cyniarska 22A (II piętro, pokój 3.14), 43-300 Bielsko-Biała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here