Zakup rolet wewnętrznych – na co warto zwrócić uwagę?

0
760

Planujesz wymienić rolety lub kupujesz je po raz pierwszy? W takim razie z pewnością staniesz przed wieloma dylematami dotyczącymi wyboru idealnego modelu do twojego mieszkania. Rynek w tej branży ma do zaoferowania naprawdę wiele ciekawych opcji m.in. rolety dzień noc, plisy czy też modele termoizolacyjne. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu nowych rolet.

Stopień zaciemnienia

Jedną z pierwszych kwestii, nad którą warto się zastanowić, jest stopień zaciemnienia rolet. Modele typu dzień noc ze strony https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc są zbudowane z naprzemiennych pasów z materiału zaciemniającego i przezroczystej tkaniny. Takie rolety świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których domownikom zależy na zachowaniu prywatności bez konieczności rezygnacji z dostępu do naturalnego światła.

W sypialni i bardzo nasłonecznionych pokojach strzałem w dziesiątkę mogą być rolety zaciemniające. Dobrym pomysłem mogą być zwłaszcza modele termoizolacyjne, które latem zapewniają przyjemny chłód, a zimą zapobiegają szybkiej utracie ciepła. Warto również wiedzieć, że rolety w jaśniejszych kolorach przepuszczają więcej światła niż wersje w ciemniejszych odcieniach.

Sposób montażu

Na początku należy ustalić, czy rolety mają być zamontowane w sposób inwazyjny, czy też lepiej sprawdzą się metody bezinwazyjne. Montaż inwazyjny oznacza konieczność wywiercenia dziur w listwie okiennej, czasami można spotkać się również z opcją mocowania na ścianie lub suficie. Warto pamiętać, że ingerencja w ścianę, sufit lub okno zostawi trwałe ślady, które w przypadku chęci zmiany rolety w przyszłości mogą wiązać się z przeprowadzeniem małego remontu.

Ciekawą alternatywą mogą być rolety wewnętrzne montowane w sposób bezinwazyjny. Taka metoda zyskuje na popularności, ponieważ nie wymaga wiercenia dziur w listwie okiennej, ścianie lub suficie. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które wynajmują mieszkanie i zwyczajnie nie mogą dokonywać tak poważnych zmian. W takim przypadku rolety można zamontować na specjalnych haczykach lub przy pomocy taśmy samoprzylepnej.

Styl i kolory w pomieszczeniu

Podczas zakupów należy także wziąć pod uwagę styl i kolory w pomieszczeniu, dzięki czemu rolety nie zaburzą harmonii aranżacji. Co więcej, odpowiedni model może nawet być ciekawym dopełnieniem wystroju wnętrz. W przypadku koloru rolety można wybrać produkt ze sklepu Rolety24.net w odcieniu zbliżonym do innych elementów wyposażenia np. tapicerki kompletu wypoczynkowego. Można także wybrać kolor kontrastowy i ożywić nieco pomieszczenie.

Nie bez znaczenia jest również design rolety, który powinien pasować do ogólnego stylu panującego w pokoju. Modele z jednego kawałka materiału ze wzorem z motywem roślinnym świetnie sprawdzą się w eleganckich wnętrzach w stylu klasycznym. Z kolei w nowoczesnych mieszkaniach bardzo dobrze wyglądają rolety plisowane i modele dzień noc, zwłaszcza jeśli postawi się na modne szarości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here