Orgazm nie jest wyznacznikiem udanego seksu, ale kiedy nie pojawia się wcale przez długi okres czasu, warto poszukać przyczyny takiego zjawiska.

Miłość i seks są czynnikami, które niosą ze sobą ogromny ładunek emocjonalny dla człowieka. Z reguły są to doświadczenia pozytywne, dlatego tak wiele uwagi poświęca się życiu uczuciowemu. O ile miłość z natury jest dość skomplikowana, o tyle fakt, że seks nie jest tak prosty, jak a filmach dla dorosłych, dla wielu bywa zaskoczeniem. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej zjawisku braku orgazmu kobiecego. Jak sobie z nim radzić? 

Przyczyny braku orgazmu u kobiet

Ciało jest nierozerwalnie związane i jedno wpływa na drugie. Podobnie jak u mężczyzn, również u kobiet najgorszym przeciwnikiem orgazmu jest stres. Długotrwały stres może również negatywnie wpływać na libido i sprawiać, że kobieta w ogóle nie ma ochoty na zbliżenia. Co jeszcze?

  • Za brak chęci do seksu i brak możliwości przeżycia orgazmu może odpowiadać gospodarka hormonalna w organizmie kobiety. Nadmiar progesteronu i bardzo niski poziom testosteronu to jedna z przyczyn niemożliwości osiągnięcia orgazmu.
  • Bardzo często panie mają problem z orgazmem po ciąży. Mięśnie pochwy potrzebują czasu, by się zregenerować i by być w stanie umożliwiać taką przyjemność, jak dawniej. To dlatego lekarze tak często polecają kulki gejszy do ćwiczeń mięśni kegla, które pomagają wzmocnić mięśnie kegla w krótkim czasie. 
  • Przyczyną braku orgazmu u kobiet, ale również u mężczyzn, może być zła kondycja psychiczna. Depresja, zaniżona samoocena, traumy z przeszłości: to wszystko zniechęca do seksu. Tworzy wręcz blokadę, która czyni nas niewrażliwymi na wszelkie bodźce seksualne.

Jedną z bardzo częstych przyczyn jest również brak odpowiedniej troski i uwagi erotycznej ze strony partnera. Dobrego seksu trzeba się też nauczyć. Każdy człowiek jest inny i potrzebuje czego innego do szczytowania. 

Jak sobie radzić z brakiem orgazmu?

Na początek warto ustalić przyczynę i określić, jak długo trwa taki stan rzeczy. W przypadku hormonów bardzo pomocna jest wizyta u lekarza. Niezwykle często na problemy seksualne mają wpływ tabletki antykoncepcyjne. Warto nalegać na zrobienie wszystkich badań przed zgodą na przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej. Lekarze bardzo często przepisują je metodą prób i błędów, która nie pozostaje bez znaczenia dla ciała kobiety. 

Jeżeli w grę wchodzi kiepska samoocena, podejrzenie depresji, również warto udać się do lekarza. Nerwica i depresja są dzisiaj niemal jak grypa. Nie warto męczyć się z nimi samotnie, wkładając wszystkie siły w udawanie, że jest cudownie. Rozwiązanie wielu problemów jest prostsze, niż nam się wydaje. Trzeba tylko sięgnąć po wsparcie.

Ostatnią, bardzo fajną pomocą w osiągnięciu orgazmu są… gadżety erotyczne. Tak! Same kulki gejszy są uznawane za gadżet erotyczny, a przecież wzmacniają mięśnie pochwy. Podobnie korzystny wpływ mają wibratory punktu G. Wibrator pobudza mięśnie pochwy do pracy, stymuluje wydzielanie naturalnego nawilżenia pochwy i wprawia kobietę w stan fizycznego podniecenia. Użycie takiego wibratora w parze, przed seksem, jest super pomysłem na grę wstępną i pomoc kobiecie w ponownym „nauczeniu się” orgazmu. 

Słaby orgazm przyczyny

Słaby orgazm pojawia się często również z tych samych przyczyn co brak orgazmu. Tutaj dużą rolę odgrywa również relacja między dwojgiem zakochanych, zaangażowanie i uczucie. Słaby orgazm może pojawiać się, kiedy czujemy się niedopieszczeni. Może wynikać również z obniżenia nastroju, zaburzeń hormonalnych i ogólnie gorszego czasu. Warto taki stan przeczekać, a kiedy trwa stanowczo za długo, sięgnąć po wyżej wymienione rozwiązania. 

Orgazm pochwowy a orgazm łechtaczkowy różnice

Łechtaczka jest duża, jednak na zewnątrz ciała widzimy jej maleńką część. To góra lodowa przyjemności. Zakończenia nerwowe łechtaczki są głęboko w pochwie i podaje się, że punkt G to właśnie element łechtaczki. Orgazm pochwowy i orgazm łechtaczkowy to jeden i ten sam orgazm. Różne są tylko drogi jego osiągnięcia. Kobietom łatwiej jest osiągnąć orgazm łechtaczkowy, dlatego w seksie ważne jest, by pobudzać ten narząd.

Orgazmu przez pochwę trzeba się nauczyć, bardzo wiele kobiet nigdy go w życiu nie doświadczyło. Wynika to z poniekąd z tego, że organizm zakodował już przyjemność łechtaczkową i ciężko mu przerzucić się też na inne sposoby. Potrzeba zatem czasu i uwagi, której kobiecie poświęci partner, ale również ona sama. Musimy wiedzieć, gdzie dotykać i jak dotykać oraz ile to powinno trwać, żeby nasza ukochana osoba mogła osiągnąć pełną rozkosz. Warto zatem o seksie rozmawiać w parze i warto próbować nowych rzeczy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here