Święta to czas, w którym zasiadamy do wspólnego stołu, podsumowujemy mijający rok i snujemy plany na przyszłość. Nie tylko w gronie rodzinnym, ale również z kontrahentami czy współpracownikami. Wigilia firmowa to dziś już standard. Jak sprawić, żeby takie spotkanie było udane? Dobry pomysł to wigilijny catering.

Większości wigilia firmowa kojarzy się z trochę nudnym, męczącym i sztywnym spotkaniem, na którym – chcąc nie chcąc – wypada się pojawić. Prawda jest jednak taka, że nie ma lepszej okazji do podsumowania ostatnich miesięcy wspólnych działań i podziękowania pracownikom za ich wkład i zaangażowanie w rozwój firmy. Jak zrobić to tak, żeby uniknąć poczucia zmarnowanego czasu i sprawić, że wigilia firmowa będzie naprawdę udana? 

Dlaczego jedzenie ma znaczenie?

Jest kilka sposobów na to, żeby wigilijne spotkanie ze współpracownikami wpisać na listę sukcesów. Ważny jest dogodny termin, przyjemne miejsce i atmosfera, dzięki którym pozbędziemy się biurowej rutyny. To jednak nie wszystko. Istotne jest też (a może przede wszystkim) dobre jedzenie. Siedzenie przy pustym stole to żadna przyjemność, a dobrze wiemy, że to przy posiłku rozmawia się najlepiej. To cenna wskazówka dla każdego właściciela biznesu, któremu zależy, aby wzmocnić więzi między pracownikami. Nie chodzi oczywiście o to, aby jedzenia było dużo, ale o to, żeby było po prostu smaczne. To właśnie dlatego wigilie firmowe często organizujemy w restauracjach.

Catering na wigilię firmową

Catering na wigilię firmową to rozwiązanie, które stwarza warunki do tego, żeby spotkać się przy jednym stole bez konieczności rezerwowania lokalu – jedzenie przyjedzie tam, gdzie chcemy, a wigilię możemy zorganizować nawet w sali konferencyjnej własnego biura. Z punktu widzenia właściciela to oszczędność, ale nie to jest najważniejsze. Dla pracownika wigilijne spotkanie w firmie to również zaleta. Nie trzeba dojeżdżać w inne miejsce, a i atmosfera jest mniej oficjalna, bo na znanym gruncie rozmowy toczą się swobodniej.

Powodów, dla których warto zamówić catering na wigilię firmową, jest wiele:

  • możemy zorganizować wigilię w każdym miejscu,
  • nie musimy zrzucać przygotowania potraw na pracowników,
  • nie musimy obawiać się też o jakość jedzenia,
  • wigilijne menu możemy dopasować do swoich potrzeb,
  • mamy możliwość przetestowania zupełnie nowych smaków,
  • ograniczamy koszty, bo nie musimy wynajmować lokalu.

Zasady wyboru wigilijnego menu

Decyzja o zamówieniu cateringu na firmowe spotkanie wigilijne jest więc jedną z lepszych, jakie może podjąć przedsiębiorca. Choć tuż za rogiem czeka pewna trudność – wybór konkretnego menu. Jakie potrawy wybrać, żeby wszyscy byli zadowoleni? Pójść w stronę tradycji czy wprowadzić nutę nowoczesności?

Catering na wigilię firmową to przede wszystkim zestaw dań postnych, choć coraz częściej odchodzi się od tej klasyki. Wiele firm chce pokazać swoje innowacyjne podejście do prowadzenia biznesu również podczas takich spotkań, serwując dania nowoczesne czy też klasyczne potrawy w nowoczesnym wydaniu. Wybierając menu na wigilię firmową, warto jednak myśleć przede wszystkim o pracownikach – ich guście i preferencjach. Z grzeczności zjedzą nawet wigilijne dania z owoców morza, ale czy będą zadowoleni? Czasem tradycyjny karp to wcale nie taki zły pomysł, zwłaszcza gdy catering na wigilię przygotowuje dla nas firma z doświadczeniem. Mistrzowie kuchni potrafią bowiem dziś wyczarować cuda nawet z pozornie prostych składników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here