Klasyczne firanki i zasłony od lat wypierane są przez nowoczesne rolety i żaluzje. W tej grupie osłon okiennych są także rolety dzień/noc, które niezwykle efektownie prezentują się w przestrzeni mieszkalnej oraz użytkowanej. Na ich korzyść przemawia możliwość swobodnego regulowania ilości przepuszczanego do wnętrza światła. Co jeszcze przekonuje do ich wyboru? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Rolety dzień/noc – dekoracyjne i praktyczne

Aranżując wystrój okien, trzeba wziąć pod uwagę, aby wybrane osłony nie tylko zdobiły, ale też pozwalały na swobodną regulację stopnia zaciemnienia. Z tym zadaniem bardzo dobrze radzą sobie rolety/dzień noc, czyli poziome paski materiału transparentnego oraz blokującego światło. Taki układ pozwala na decydowanie o tym, ile światła zewnętrznego wpadnie do środka.

W dzień, można unieść osłonę maksymalnie do góry i pozwolić słońcu zalać wnętrze. Wieczorem, można zasunąć je całkowicie, aby zbudować przytulny klimat w pomieszczeniu, odcinając je od świateł neonów i ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Jest też trzecia opcja konfiguracji rolety, a mianowicie opuszczenie jej na całą długość szyby i ustawienie pasków w taki sposób, aby transparentne i zaciemniające znajdowały się naprzemiennie. 

Dopasowanie rolet

Dopasowanie rolet do okien i całego wnętrza

Rolety dzień/noc dostępne są w wielu wersjach do wyboru. Możesz zadecydować o ich rozmiarze, kolorze, przezierności materiału, a także sposobie montażu. Instalacja odbywa się na kilka sposobów. Dostępne są systemy wolnowiszące, czyli przykręcane do ramy okiennej, ściany lub sufitu, a także bezinwazyjne opierające się na zaczepach w skrzydle.

Pomysłem na zabudowę mechanizmu jest umieszczenie go w kasecie – takie rolety dzień/noc dyskretnie prezentują się na tle okna. W dodatku mogą być dopasowane do niej pod względem koloru, czyli harmonijnie wypełniać przestrzeń. Systemy kasetowe są polecane tam, gdzie inwestorowi zależy na perfekcyjnym dopasowaniu osłony do szyby. Spuszczając ją po prowadnicach, zyskuje się pewność, że będzie idealnie przylegała, co zniweluje boczne prześwity. Praktycznie i bardzo estetycznie.

Szukając osłon okiennych warto zwrócić uwagę na rolety dzień/noc. Są one łatwe w montażu i demontażu, a w dodatku dostępne w wielu konfiguracjach. Do wyboru jest gramatura tkaniny (im większa, tym wyższy stopień zaciemnienia), a także kolor, sposób montażu, rozmiar, system obsługi. Zamawiając produkty bezpośrednio u producenta zyskujesz jeszcze większą swobodę w zakresie dopasowania idealnej osłony do swoich okien.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here