Kuchnia nowoczesnej Pani Domu często charakteryzuje się zawartością nowoczesnych sprzętów kuchennych. Miksery, mini piekarniki czy roboty kuchenne, to nie tylko pomoc przy przygotowaniu posiłków, ale przede wszystkim oszczędność czasu, którego teraz mamy jak na lekarstwo.

Do grona sprzętów chętnie kupowanych przez gospodynie, niewątpliwie dołączył blender. Przed zakupem jednak, w głowach kotłują się myśli typu: jakie typ wybrać, jaka powinien mieć moc, jakie funkcje, czy potrzebna mi duża pojemność itp. Często czynnikiem zaporowym stanowi cena. Nie możemy się jednak oszukiwać, dobry blender ma swoją cenę. W zamian często służy nam prze długi czas. Cena nie powinna jednak być wyznacznikiem idealnego blendera.

Zadając sobie pytanie jaki blender kupić, musimy rozważyć wiele aspektów, w jakich będzie on nam służył. Zadaniem blenderów jest przede wszystkim emulgacja, rozdrabnianie i upłynnianie masy. Dobry blender zmieli zboże oraz nasiona, bez problemu wyciśnie ostatnie soki z marchewki, zrobi lody krusząc lud na najmniejsze drobinki, ubije majonez i przygotuje takie pasty do chleba jakie tylko wymyślisz. Żeby jednak blender podołał takim wymaganiom musi posiadać jedną najważniejszą cechę. Musi być blenderem wysokoobrotowym. Jego nóż powinien obracać się z prędkością od 20 do 40 tys. na minutę

w kuchni

Jeżeli chodzi o rodzaje blenderów to możemy podzielić je ze względu na typy. Rozróżniamy przede wszystkim blendery ręczne i kielichowe. Już sama nazwa skazuje co je charakteryzuje. Blendery ręczne obsługujemy przytrzymując blender w ręku. Blendery kielichowe, posiadają szklany kielich usadowiony na elektrycznej podstawie. To właśnie wśród blenderów kielichowych znajdziemy blendery wysokoobrotowe. Można je rozpoznać również za pomocą innych cech.

Przede wszystkim wspomniana już cena. Blendery wysokoobrotowe są sprzętami o wysokiej wartości. Ale w zamian otrzymujemy komfort w pichceniu a także zdrowe posiłki. Nie jedna mama woli podać dziecku zdrowy sok przygotowany w domu, bez dodatkowych chemicznych substancji. Jeżeli dany blender posiada w swoim zestawie temper to jest to dla nas znak, że mamy do czynienia z blenderem wysokoobrotowym. Temper to taki popychacz. pozwala w bezpiecznych sposób przesunąć mielone warzywa i owoce w okolicę kręcącego się noża. Będąc w sklepie postarajmy się delikatnie unieść oglądany blender. Kiedy wyda się nam dość ciężki to kolejny znak, że trzymamy w rekach blender wysokoobrotowy.

Pasjonaci gotowania dobrze wiedzą po co w kuchni trzymać blender

Można go wykorzystać do przyrządzenia wielu pysznych potraw. Zaczynając od codziennych rodzinnych posiłków aż na dużych przyjęciach kończąc. Dużą wartość stanowią soki owocowe oraz warzywne. Otrzymujemy je poprzez rozdrobnienie prawie całych warzyw zachowując jakże cenny błonnik. Soki zawierające naturalny błonnik są raczej mętne, jednak smak świeżego soku niczym nie przypomina tego z kartonu czy plastikowej butelki. Badania naukowe dowodzą również, że po wykonaniu soku bezpośrednio przed jego spożyciem, przyswajalność składników odżywczych jest o niebo lepsza.

jaki blender kupić

Nie można jej porównać ze spożywanymi sokami nabywanymi w sklepie. Podobnie jest w przypadku lodów. Kiedy przychodzi lato, dzieci nie marzą o niczym innym jak tylko pałaszowanie niezliczonych porcji mroźnych smakołyków. W blenderze wykonasz zarówno tradycyjne lody na bazie śmietany jak i sorbety. W jednym i drugim przypadku zachowasz świeżość składników jak również ich przyswajalność. Kolejna rzecz, masło orzechowe. już nie będziesz musiał sprawdzać każdego masła pod względem zawartości niechcianych składników.

Coraz więcej mówi się o tym, że za smak masła orzechowego odpowiada olej palmowy. niestety nie jest on dobroczynnym składnikiem dla kondycji naszego organizmu. Naukowcy jednogłośnie mówią złym wpływie oleju palmowego na stan zdrowia ludzi. Mając blender wysokoobrotowy wykonanie masła orzechowego będzie zwykłą rutyną. Wystarczy garść dobrej jakości orzeszków i odpowiednia ilość wody. Nie będzie można się od niego odczepić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here