Czas kwarantanny sprzyja obniżeniu samopoczucia, a także wzrostowi poziomu stresu i lęku. Aby pomóc sobie w tym wyjątkowo trudnym okresie, warto sięgnąć po naturalne środki, które z powodzeniem zastosujemy w obrębie swoich czterech ścian. Idealnym rozwiązaniem może okazać się regularne przeprowadzanie domowej aromaterapii.

Czym jest aromaterapia?

Aromaterapia jest jednym z narzędzi medycyny naturalnej. Jej głównym celem jest poprawa samopoczucia oraz obniżenie poziomu doświadczanego na co dzień stresu. Stosowana regularnie może również pomóc z takimi dolegliwościami jak przeziębienie czy ból głowy. Zabiegi aromaterapeutyczne są świetnym źródłem relaksu, a także zabawy związanej z odkrywaniem nowych zapachów oraz ich właściwości. 

Najlepsze są naturalne olejki!

Zupełnie tak jak kosmetyki naturalne – najlepsze olejki stosowane w aromaterapii to te, które pozyskiwane są z naturalnych źródeł. Olejki czerpie się z różnych fragmentów roślin poprzez destylację. Dodane do gorącej wody lub do zapachowego kominka, tworzą relaksującą atmosferę, a do tego oczyszczają powietrze i zabijają patogeny. 

Naturalne olejki można stosować na wiele różnych sposobów. Z powodzeniem rozprzestrzenią się w obrębie mieszkania, jak i staną się wyjątkowym dodatkiem do kąpieli – wystarczy dolać kilka kropel do gorącej wody w wannie. 

Szczególnie wartymi wypróbowania są: 

  • olejek z drzewa cedrowego, który neutralizuje napięcie zebrane w ciele, a także wykazuje właściwości odkażające
  • olejek paczulowy stymulujący wytwarzanie się endorfin we krwi
  • olejek z werbeny obniżający poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu

A może świece zapachowe?

Na początku drogi z aromaterapią warto postawić na świece zapachowe, których właściwości są podobne do olejków, jednak używa się ich zdecydowanie prościej (nie potrzebne są tu specjalne przyrządy, jak chociażby kominek zapachowy). Wybierając świece, pamiętaj, aby decydować się na takie wykonane na bazie wosku sojowego, ponieważ w przeciwieństwie do wielu popularnych świec produkowanych na masową skalę, nie zawierają one szkodliwych substancji. Ich składnikiem jest wyłącznie wosk pozyskiwany z nasion soi.

Źródło:

https://yasmeen.pl/orientalne-inspiracje/Pachnace-z-pozytecznym/