Większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez biustonosza. Jest to niezbędny element bielizny, który spełnia przede wszystkim rolę praktyczną – podtrzymuje biust. Często uważa się, że potrzebują tego głównie kobiety mające duże piersi, gdyż mają one naturalną tendencję do opadania, ale nawet piersi mogą być nie do końca jędrne.

Jeśli zaś chodzi o posiadaczki małych biustów, to często nie wyobrażają sobie one nie nosić stanika dlatego, że bez niego… wcale nie miałyby piersi. Już zwykły usztywniany stanik, przez warstwę gąbki znajdującej się w miseczkach, jest w stanie sprawić, że piersi wyglądają na większe.

dziewczyna w bieliźnie

Jeszcze lepiej działają oczywiście staniki push up, których pojawienie się na rynku z pewnością dla wielu kobiet było prawdziwym wybawieniem. Bardzo mały, praktycznie nieistniejący biust jest może wygodny, ale odejmuje kobiecości, a przy tym może zaburzać proporcje ciała. Staniki push up zupełnie rozwiązują ten problem, a przy tym można stopniować efekt, zależnie od tego, czy wybierze się biustonosz z grubszą, czy cieńszą warstwą gąbki. Kto chce, może zapewnić sobie naprawdę imponujący efekt! I wcale nie ma znaczenia fakt, że znika on po zdjęciu biustonosza, gdyż dla wielu kobiet dużo ważniejsze jest to, jak wyglądają w ubraniach, wśród ludzi.

Trzeba jednak wiedzieć, że stanik może dobrze spełniać swoją rolę tylko wtedy, gdy jest właściwie dobrany. Gdy do Polski dotarło zjawisko brafittingu, polegające właśnie na dobieraniu odpowiednich rozmiarów biustonoszy, na jaw wyszedł zatrważający fakt – prawie wszystkie Polki noszą źle dobrane staniki! Na szczęście dość szybko zaczęło się to zmieniać, na co wpływ ma nie tylko rosnąca świadomość na ten temat, ale też coraz lepsza dostępność usług brafitterek.

Można je znaleźć nawet w mniejszych miejscowościach i – oczywiście – zakupić staniki w szerokiej rozmiarówce, które jeszcze do niedawna świadome tego, jak je dobierać, kobiety sprowadzały z zagranicy, głównie z Wielkiej Brytanii. Teraz takie biustonosze są nie tylko lepiej dostępne, ale też znacznie tańsze, jest to więc coś, na co może i powinna zdecydować się każda kobieta. Ma to ogromne znaczenie. Każda kobieta, której zależy nie tylko na wyglądzie i wygodzie, ale też zdrowiu, powinna dowiedzieć się, jaki rozmiar stanika nosi i zacząć kupować zgodne z tym biustonosze, co oznacza koniec zakupów na bazarkach czy w sklepach sieciowych w galeriach. Dlaczego ma to takie duże znaczenie?

Tylko właściwie dobrany stanik może dobrze spełniać swoją rolę, gwarantować wygodę oraz odpowiedni wygląd. Trzeba przy tym wiedzieć, że ciężar piersi ma być podtrzymywany przez obwód, a nie przez ramiączka, a więc musi być on bardzo ścisły. Taki stanik jest w stanie podtrzymać nawet duży i ciężki biust – panie mające takie piersi będą zaszokowane, oczywiście w pozytywnym sensie, gdy przekonają się, że mogą nawet nosić stanik bez ramiączek, co otworzy przed nimi całą gamę możliwości jeśli chodzi o wkładanie pięknych strojów.

jaki rozmiar stanika

Na tym nie koniec korzyści. Zbyt luźny obwód nie tylko nie podtrzymuje dobrze piersi, ale też sprawia, że zapięcie stanika wędruje po plecach, przesuwając się na znaczną wysokość, a to wygląda dziwacznie (nieraz zapięcie wystaje nad bluzkami, co jest bardzo nieestetyczne oraz nieeleganckie) oraz jest bardzo niewygodne. Jeszcze bardziej uciążliwe jest, gdy również miseczki przesuwają się do góry, a biust wychodzi pod spodem. Warto też wiedzieć, że za małe, ciasne miseczki, które uciskają biust, nie tylko powodują znaczny dyskomfort, ale nawet mogą grozić zdrowiu piersi.

Biust ma budowę gruczołową i długotrwały nacisk nań może prowadzić do powstawania guzków i niekorzystnych zmian innego rodzaju. Nie są to więc przelewki, dobrze dobrany stanik jest ważny nawet dla zdrowia. W przypadku zaś dużych i ciężkich piersi mogą pojawić się problemy z kręgosłupem jeśli biust nie ma dostatecznego podparcia. Z pewnością lepiej (i wygodniej) będzie zaoszczędzić sobie takich problemów, zwłaszcza że wcale nie jest to trudne ani też nie kosztuje już dziś tak wiele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here