Romanse bez wątpienia kojarzą się z tematyką, która interesuje wyłącznie kobiece grono. Czy jest tak naprawdę? Czy wątki książek romantycznych są w stanie porwać jedynie panie? Czym charakteryzują się powieści z tego gatunku, że zagłębianie się w ich lekturę może stanowić dla niektórych mężczyzn pewnego rodzaju powód do wstydu? Być może to wszystko tylko stereotyp i tak naprawdę zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą zaciekawić się książkami romantycznymi w jednakowym stopniu i wynieść z nich coś ciekawego dla siebie. Czym charakteryzują się książki z tego gatunku literackiego oraz spod pióra jakich polskich oraz zagranicznych autorów wyszły książki romantyczne godne uwagi?

Autorzy książek romantycznych

Romanse to niezwykle popularny gatunek literacki. Jest on tak bardzo popularny, że dla niektórych wręcz „oklepany”. Książki romantyczne wbrew pozorom wcale nie muszą być nudne. Wielu polskich, jak i zagranicznych pisarzy, którzy opanowali sztukę pisania do perfekcji, podjęło się próby napisania romansu, osiągając przy tym ogromny sukces. Nie bez powodu, ich powieści oprócz fabuły polegającej na opowiadaniu gorących historii miłosnych, niejednokrotnie posiadały jeszcze jedno dno, przez co książka stawała się niezwykle porywająca. Polskimi autorkami książek romantycznych (które pozwalają czytelnikowi zagłębić się w świecie namiętnych uczuć) są między innymi Katarzyna Grochola („Ja wam pokażę”, „Zranić marionetkę”) i Katarzyna Michalak („Uśmiech losu”, „Błękitne sny”). Obydwie pisarki są laureatkami licznych nagród literackich – nie tylko w dziedzinie książek romantycznych. Ich książki są bestselerami, pozostają więc na listach księgarni. Z łatwością ich pozycje książkowe można odnaleźć w księgarni Matfel. Zagranicznymi autorami romansów, których powieści bez wątpienia zasługują na dużą uwagę, są między innymi: Nicholas Sparks, Sylvia Day, Nora Roberts czy też na przykład Kiera Cass. To właśnie ci pisarze (zarówno polscy, jak i zagraniczni) kreują postacie książkowe, których losy z zapartym tchem mogą śledzić zarówno kobiety jak i mężczyźni, oraz którym czytając książkę kibicujemy, by mimo spotykających ich przeciwności losu na końcu byli szczęśliwi.

Co przyciągnie uwagę czytelnika w książkach romantycznych

Czytelnicy w książkach romantycznych bardzo często szukają opowieści o doznaniach, których sami nie mogą doświadczyć. Właśnie dlatego tego typu książki przesycone są namiętnością, opowiadaniami o potężnych uczuciach, historiami prostych ludzi (często bardzo podobnych do historii życia przeciętnego czytelnika), a także doświadczeniami bohaterów. Niejednokrotnie czytelnik ma pewnego rodzaju dostęp do myśli bohatera, co jest celowym zabiegiem autora, który pragnie, by osoba czytająca mogła jeszcze lepiej wczuć się w przeżycia kreowanej przez niego postaci. Książki romantyczne najprościej można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są erotyki, które będą akcentowały głównie miłość zmysłową, dlatego zawsze będą przesycone pikantnymi szczegółami. Drugim rodzajem są natomiast powieści o miłości, które niejednokrotnie wzruszą czytelnika do łez. Bardzo szeroką ofertę romansów odnajdziemy na stronie https://matfel.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here