Obecnie metraże wielu mieszkań w blokach nie pozwalają na to, aby posiadać osobną kuchnię oraz salon. Z tego też względu wiele osób decyduje się na łączenie niektórych pomieszczeń w jedno, delikatnie od siebie oddzielone meblami czy też szklanymi ściankami. Dziś najpopularniejszym przykładem takiego łączenia, jest zdecydowanie kuchnia oraz salon. Duże pomieszczenie swobodnie pozwala na wytyczenie aneksu kuchennego wraz z wyspą oraz wygodnej części salonowej, przygotowanej na podejmowanie gości.

Projektowanie przestrzeni pod nadzorem projektanta

W teorii wytyczenie takich przestrzeni może wydawać się dość łatwym zadaniem. W praktyce wymaga to jednak od nas przede wszystkim wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności doskonałego planowania, biorąc pod uwagę niezbędne wymiary. Praktyczne wskazówki wyczerpuje nie jeden blog wnętrzarski. Nie ma jednak złotego środka. Niektóre pomieszczenia nie są standardowe i posiadają przykładowo skosy czy też wnęki. W nich szczególnie trudno może być zaaranżować przestrzeń. Dlatego współpraca z projektantem może nam ułatwić to zadanie i uczynić je bardziej satysfakcjonującym.

Projektant zbierze niezbędne wymiary i przeprowadzi z nami wywiad mający na celu zapoznanie się z naszym gustem. Na tej podstawie powstanie natomiast projekt docelowy. Nigdy nie powinniśmy czuć się zobowiązani do tego, aby już na pierwszym spotkaniu go akceptować. Warto zgłaszać pewne swoje uwagi, by ostatecznie być jak najbardziej zadowolonym z wyniku prac.

Projektanci wnętrz działają na terenie całego kraju, jednak wielu z nich pracuje przede wszystkim w Warszawie. Stolica może pochwalić się dużą liczebnością i sporym zapotrzebowaniem na takie usługi, w kontekście nowego budownictwa. Warto zatem szukać tam doświadczonych i profesjonalnych projektantów, którzy z niejednym wyzwaniem musieli się już zmierzyć.

Jakie ceny mają projektanci?

Na rynku jest coraz więcej projektantów, dlatego ceny również zaczynają powoli spadać. Warto poszukiwać początkujących osób, które być może zgodzą się dla nas wykonać projekt w niższej cenie. Im pozwoli to na zdobycie doświadczenia, nam natomiast na oszczędność.

Więcej informacji na temat aranżacji kuchni z salonem znaleźć można w artykule http://mediaspolecznicy.pl/salon-z-aneksem-kuchennym-wady-i-zalety/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here