Wkładki do butów wykorzystywane są nie tylko przez osoby ze specjalnymi zaleceniami ortopedycznymi, ale również dla osób stawiających na komfort użytkowania obuwia. Wielość dostępnych wkładek do butów nie ułatwia wyboru tej właściwej i dokonania zakupu. Jeśli poszukujesz pomocy w tym temacie – trafiłeś w odpowiednie miejsce. Poniżej podpowiemy jaką wkładkę do butów wybrać oraz na jakie cechy zwrócić uwagę w czasie zakupu.

Wkładki do butów – kiedy i dla kogo?

Wkładki do butów to elementy, które można z łatwością nabyć w sklepie obuwniczym, sportowym, internecie lub sklepach medycznych. Wybierane są przez osoby, które spędzają dużo czasu w ciągu dnia w obuwiu – zarówno w pozycji stojącej, siedzącej, jak i w ruchu.

Z jakich powodów korzystamy z wkładek? Przede wszystkim z powodów zdrowotnych – które tworzą bardzo szeroką kategorię. Niektóre osoby spędzając długi czas w butach czują się obolałe i przemęczone. Ból najczęściej dotyka nóg lub pleców – części ciała związanych z utrzymywaniem właściwej pozycji. Ponadto, ból może pojawić się w obrębie stóp – gdy dochodzi do otarć, powstają pęcherze lub zaczerwienienia.

Ponadto, wkładki do butów pełnią również inne funkcje. Pozwalają na zredukowanie nieprzyjemnych zapachów powstających w czasie codziennego użytkowania obuwia. Neutralizują ich obecność oraz przeciwdziałają dalszemu powstawaniu. Wkładki o takim działaniu znajdziesz pod linkiem: https://multirenowacja.pl/category/akcesoria-wkladki-do-butow.

Wybór wkładki do butów – sprawy ważne i najważniejsze

Wkładki do butów mogą być zalecone do stosowania przez ortopedę. Wówczas, wybierając wkładki należy kierować się dokładnie jego zaleceniami. W innym wypadku – gdy wybieramy wkładki bez specjalistycznego skierowania, a jedynie dla własnego komfortu – powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na rozmiar danej wkładki.

Znajdziemy rozmiary odpowiadające typowym rozmiarom obuwia – od 35 do ponad 45. Wybierając wkładkę warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na przypisaną jej rozmiarówkę, ale także długość wyrażoną w centymetrach. Przykładowo – wkładka do butów o rozmiarze 40 powinna mieć 26 cm. długości.

Ponadto, warto zwrócić uwagę, z jakich materiałów oraz jaką formę ma dana wkładka. Polecamy wybierać te wykonane z materiałów antypoślizgowych oraz dodatkowo perforowane. Dzięki tej ostatniej właściwości, wkładki nie będą się przesuwać w bucie w czasie stawiania kroków. Rzadziej zwraca się uwagę na takie parametry jak szerokość wkładki oraz jej przeznaczenie względem wagi osoby użytkującej.

Jeśli wkładka została dobrze dobrana, powinniśmy wyraźnie odczuć ten fakt w czasie chodzenia. Stopa powinna leżeć w budzie wygodnie i stabilnie, bez nadmiernego ucisku, a zarazem – bez niepotrzebnego luzu. Ponadto, w czasie chodzenia, wkładka nie powinna się ślizgać, ani przemieszczać.

Jak zmierzyć stopę, by trafić?

Wbrew pozorom – wykonują pomiar stopy o różnych porach dnia i w różnej pozycji, możemy uzyskać odmienne rezultaty. Zaleca się dokonywać pomiaru na stojąco, poprzez ułożenie stóp równolegle względem siebie. Ponadto, zaleca się mierzenie stóp wieczorem, a nie rano – czyli, gdy są już rozciągnięte, rozchodzone i „wymęczone” codzienną bieganiną.

Pomiaru należy dokonać poprzez zamoczenie stopy w wodzie, a następnie jej odciśnięcie na kartce papieru A4. Uzyskany ślad należy zmierzyć – sięgając od najdłuższego palca, po koniec pięty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here