Komfortowy wózek inwalidzki do długotrwałego korzystania

0
275

Dla wielu osób wózek inwalidzki jest podstawowym narzędziem codziennego funkcjonowania. Niektórzy pacjenci korzystają z wózka od świtu do nocy, bez przerwy. Aby wysoka aktywność osoby niepełnosprawnej była bezpieczna dla jej zdrowia, niezbędne jest zapewnienie wysoce komfortowego wózka inwalidzkiego, zaprojektowanego specjalnie z myślą o intensywnej eksploatacji.

Specjalistyczny wózek inwalidzki dla aktywnych

Wybór komfortowych, specjalistycznych wózków inwalidzkich nie jest na polskim rynku zbyt szeroki. W naszym artykule skupimy się na zaprojektowanym przez włoską firmę ORMESA wózku JUDITTA – https://galeriazdrowia.pl/produkt/juditta/ ,który wyznacza standardy w swoim segmencie. Wózek może być wykorzystywany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Jest to konstrukcja, wprowadzająca wiele innowacyjnych rozwiązań, których celem jest zapewnienie korzystającym z niej pacjentom stabilizacji i odpowiedniej postawy ciała, minimalizującej ryzyko występowania otarć czy odleżyn.

Na czym polega wyjątkowość wózka JUDITTA? Jego cechą wyróżniającą jest niestandardowy szkielet siedziska, wykonany z elastycznych linek o wysokiej wytrzymałości. Ażurowa konstrukcja oparcia gwarantuje jednocześnie odpowiednią sztywność i elastyczność. Zapewnia przez to optymalną stabilizację nawet przy bardzo skomplikowanych jednostkach chorobowych.

JUDITTA – jedyny w Polsce wózek inwalidzki tego typu

Dlaczego szukając komfortowego wózka inwalidzkiego warto zwrócić uwagę na model JUDITTA? Ponieważ jest to pierwszy na polskim rynku wózek z nowatorskim siedziskiem, zbudowanym z linek, które pozwala osobie niepełnosprawnej na spędzenie w wózku całego dnia bez konsekwencji bólowych oraz negatywnego wpływu na postawę ciała. Wprowadzenie rozwiązania włoski producent poprzedził długotrwałymi badaniami i testami. Finalny efekt osiągnął znakomite rezultaty kliniczne.

Wózek JUDITTA jest ceniony przez rehabilitantów ze względu na swoją wysoką wytrzymałość i stabilność. Dostępny jest w kilku wersjach, w zależności od tego, czy ma być wykorzystywany w pomieszczeniach czy w środowisku zewnętrznym. Wersje zewnętrzne posiadają specjalne stopki, wspomagające pokonywanie krawężników. Jako wózek stworzony do zapewnienia komfortu, JUDITTA posiada szerokie możliwości regulacji siedziska (za które odpowiadają dwa niezależne, gazowe siłowniki), jak i wielofunkcyjny zagłówek.

Oparcie wózka odciąża kręgosłup, a siedzisko kompensuje rozkład napięć ciała. Oba te elementy wykonane zostały z materiału VISCO-ELASTIC. Jest to opatentowana technologia, gwarantująca stały kontakt świeżego powietrza ze skórą. Przekłada się to na wyeliminowanie problemu powstawania odleżyn, a także terapię istniejących odleżyn. Wózek JUDITTA posiada pełne wyposażenie, niezbędne do zapewnienia prawidłowej postawy ciała i komfortu osoby niepełnosprawnej. Nie zachodzi konieczność dokupowania żadnych dodatkowych akcesoriów.

Warto pamiętać, że zakup wózka inwalidzkiego powinien zostać poprzedzony konsultacją ze specjalistą. Warto skorzystać z porad pracowników profesjonalnych sklepów medycznych. Szeroki wybór wózków od zaufanych dostawców znajdziesz na stronie: https://galeriazdrowia.pl/kategoria-produktu/wozki-inwalidzkie/wozki-inwalidzkie-reczne-podstawowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here