Chociaż zakupy przez internet są wygodne, intuicyjne i zwyczajnie tańsze, w niektórych branżach wciąż budzą pewien sprzeciw. Dotyczy to chociażby ubrań, gdzie zakupów często dokonuje się po omacku, a więc bez możliwości przymierzenia ubrania i sprawdzenia czy dobrze leży, a rozmiar jest odpowiedni. Wiele sklepów wychodzi więc naprzeciw potrzebom klientów. W jaki sposób?

Dokładny opis i zdjęcia

Pierwszym ukłonem w stronę klientów jest przygotowanie bardzo dokładnego opisu sprzedanych produktów. W przypadku ubrań kluczowe jest również dodanie licznych zdjęć obrazujących sukienki i to nie tylko na modelkach czy manekinach. Fotografie ujęte pod różnymi kątami pozwalają klientkom lepiej obejrzeć towar przed zakupem, poznać jego kolor czy strukturę materiałową bez konieczności jego osobistego dotykania. Czasami opisy produktów idą w bardzo poetyckim kierunku i chociaż są wtedy przyjemne do czytania i robią dobre wrażenie, z praktycznego punktu widzenia na niewiele się zdają i mogą nawet wprowadzać w błąd. W opisach należy zawrzeć sztywne konkretny – to od nich zależy niekiedy zasadność ewentualnej reklamacji.

Bezpłatny zwrot

Czasami sklep internetowy z sukienkami jak przykładowo https://arioso.pl/ oferuje kupującym możliwość bezpłatnego zwrotu towaru w terminie dłuższym niż przewidziane 14 dni. W dodatku towar nie musi być wtedy oryginalnie zapakowany, ale i nie może nosić śladów użytkowania. Taką procedurę stosują zwykle duzi gracze na rynku ubraniowym, ale coraz częściej w ich ślady idą też mniejsze sklepy. Klienci bowiem chętniej korzystają z oferty tych firm, co do których mają pewność bezproblemowego zwrotu lub wymiany na inny model albo rozmiar.

Stacjonarne punkty odbioru

Ułatwieniem dla kupujących jest także duża siatka punktów odbioru. Nie każdy lubi zamawiać rzeczy do swojego domu albo stać w kolejkach na poczcie. Odbiór zamówionej sukienki w punkcie stacjonarnym, gdzie można ją od razu obejrzeć i ewentualnie zwrócić, to duża wygoda dla klientów. Pozwala oszczędzić czas i pieniądze, ponieważ to odbiorca decyduje, kiedy chce odebrać paczkę i co z nią potem zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here